Darmowe szczepionki dla seniorów

i

Autor: pixabay.com Darmowe szczepionki dla seniorów

Darmowe szczepienia dla seniorów w Warszawie. Sprawdź, w których przychodniach je wykonać

2019-08-18 10:02

Darmowe szczepionki na grypę dla seniorów. Z programu można skorzystać w 168 przychodniach. Sprawdź, gdzie się znajdują.

Z darmowych szczepionek na grypę będą mogli skorzystać mieszkańcy stolicy, którzy ukończyli 65 lat. Jest to jeden z punktów programu "Warszawa dla seniorów". Ze szczepionek będzie można skorzystać w bardzo wielu punktach - w akcji bierze udział 168 przychodni. Listę miejsc, w których będzie można zrobić szczepionkę znajdziesz >>TUTAJ<<.

Celem programu jest zapobieganie zachorowaniom na grypę pośród osób z grupy podwyższonego ryzyka, czyli znajdujących się w wieku powyżej 65 lat. Istotna jest też profilaktyka powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc, oskrzeli i zapalenia ucha ora zaburzeń pracy serca.

Program rusza 2 września. Szacuje się, że skorzysta z niego ponad 65 tysięcy seniorów. Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać warszawiacy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy, rozliczają podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych. Szczepienia będą dostępne także dla pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk.

Miasto w 2019 r. na szczepienia przeznaczyło 2 375 917 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE