Duże zmiany na Żeraniu. „To będzie największy park w tej części Warszawy” [ZDJĘCIA]

Powstanie park nad kanałem żerańskim
Autor: um.warszawa.pl

Na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego powstanie nowy park. Zarząd Zieleni podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Park powstanie na 13-hektarowej działce zlokalizowanej na zachodnim brzegu Kanału Żerańskiego. Mieszkańcy Białołęki będą mogli skorzystać z nowego terenu rekreacyjnego za kilka lat.

Park Żerański powstanie na nieużytkach pomiędzy Modlińską a Płochocińską. - Zostaną posadzone tam drzewa rodzime i nieinwazyjne, będą także nasadzenia uzupełniające, a istniejący drzewostan zostanie poddany pielęgnacji. Zagospodarowanie parku będzie nawiązywało do przemysłowego charakteru tego terenu - m.in. nieukończonego portu rzecznego oraz byłych zakładów prefabrykacji budowlanej – stwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. 

- To będzie największy park w naszej dzielnicy, a w dodatku znajdzie się w jednym z najbardziej urokliwych miejsc na Białołęce. Rozbudowująca się w szybkim tempie Białołęka potrzebuje terenów rekreacyjnych, dlatego każde takie miejsce jest na wagę złota – mówił na konferencji prasowej burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca.

- Park ten idealnie wpisuje się w wizję Warszawy. Stolica ma być nie tylko idealnym miejscem do pracy, ale - dzięki już rozpoczętym zmianom - także idealnym miejscem do życia. Ta inwestycja odzwierciedla te plany. Wsłuchaliśmy się w opinie mieszkańców Białołęki i uwzględniliśmy je w konkursowych wytycznych - wtórowała burmistrzowi Justyna Glusman, w stołecznym ratuszu odpowiedzialna za zrównoważony rozwój i zieleń miejską.

W północnej części park zostanie naturalny. Nie będą tutaj dokonywane duże ingerencje. Teren zostanie jedynie zabezpieczony i uporządkowany.

Zupełnie inaczej wyglądać będzie część południowa. Powstanie tu sieć ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Dla najmłodszych mieszkańcy zostanie zbudowany z naturalnych materiałów plac zabaw, a psy wybiegają się w strefie przygotowanej specjalnie dla nich. Powstaną tu także pawilony gastronomiczne.

Protest przeciw budowie placu zabaw na Dolince Służewieckiej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE