Grypa i przeziębienie

i

Autor: fot. materiały prasowe Grypa i przeziębienie - jak wzmocnić odporność organizmu

Grypa nie odpuszcza! W ciągu tygodnia w Warszawie zachorowało ponad 1,5 tys. osób!

2019-01-25 13:23

Warszawiacy, uważajcie! Sanepid ostrzega - styczeń to początek szczytu zachorowań. Grypa szaleje i lepiej na razie nie będzie.

Grypa nie odpuszcza. od 1 do 22 stycznia br. odnotowano aż 74 925 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne w województwie mazowieckim, a w samej Warszawie ponad 7 tys. przypadków.
- Styczeń to początek tzw.: szczytu zachorowań, który przypada zawsze na pierwsze trzy miesiące roku - przypomina Joanna Narożniak, rzecznik Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Najskuteczniejszą ochroną przeciw grypie, jak i niebezpiecznym powikłaniom pogrypowym, takim jak zapalenia płuc, zapalenia mięśnia sercowego, zawały serca czy udar mózgu są szczepienia ochronne. Zaleca się je wszystkim osobom które chcą uniknąć zachorowania, nie mają przeciwwskazań do szczepienia i ukończyły 6 miesiąc życia. W okresie infekcji należy regularnie wietrzyć pomieszczenia, omijać duże skupiska ludzi oraz myć ręce: wirusy są na poręczach w autobusach czy na klamkach.
W Polsce w ostatnich sezonach epidemicznych liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę przekracza corocznie kilka milionów! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE