Daniel S. zginął na wojnie w Ukrainie. Był żołnierzem specjalnej jednostki wywiadowczej

i

Autor: Facebook Daniel S. zginął na wojnie w Ukrainie. Był żołnierzem specjalnej jednostki wywiadowczej

NIE ŻYJE ŻOŁNIERZ Z WARSZAWY

Nie żyje Daniel S., kolejny żołnierz ochotnik. To syn byłego warszawskiego radnego. Zginął na Ukrainie od wybuchu miny pułapki

2022-12-09 13:30

Nie żyje Daniel S. Mieszkaniec Warszawy zginął na wojnie w Ukrainie. Miał 35 lat. Był żołnierzem specjalnej jednostki wywiadowczej. Syn byłego warszawskiego radnego, króla Bractwa Kurkowego i przedsiębiorcy na Pradze-Południe. Zginął pod Ługańskiem na akcji rozpoznawczej na terenach okupowanych przez rosyjskie wojska. Zmarł od ran po eksplozji miny pułapki.

Nie żyje Daniel S. żołnierz ochotnik zginął na Ukrainie

"Z ogromnym smutkiem przekazujemy tę wiadomość. W dniu 25 listopada 2022 roku zginął Daniel ... nasz brat kurkowy, syn aktualnego Króla Warszawskiego. Daniel zginął pod Ługańskiem na akcji rozpoznawczej na terenach okupowanych przez rosyjskie wojska" - poinformowało na facebooku Bractwo Kurkowe.

Daniel S. służył w Jednostce Specjalnej w Ochotniczym Międzynarodowym Legionie Obrony Terytorialnej Ukrainy. Na wojnie był od marca 2022 r.

5 grudnia w Charkowie odbyło się oficjalne pożegnanie żołnierza. Rodzina czeka teraz na transport ciała Daniela do Warszawy.

Na razie nie ma szczegółów ceremonii pogrzebowej Daniela. Wiadomo, że odbędzie się w przyszłym tygodniu na Powązkach Wojskowych.

Krzysztof Przepiórka: Daniel był elitą

Żołnierz ochotnik to syn byłego radnego z warszawskiej Pragi-Południe, wieloletniego przedsiębiorcy. Zgodnie z przesłaną ojcu informacją "wykazując odwagę i heroizm, Daniel S. zginął z powodu zagrażających życiu obrażeń w bitwie z rosyjskimi najeźdźcami w pobliżu wsi Nowoseliwskie w obwodzie ługańskim".

Daniel S. od najmłodszych lat interesował się wojskowością. Ukończył trzy fakultety: stosunki zagraniczne, zarządzanie nieruchomościami oraz psychologię kryminalną. Był ratownikiem medycznym, płetwonurkiem, skakał na spadochronie, uprawiał wspinaczkę wysokogórską oraz posiadał licencję pilota dronów. Był instruktorem survivalu oraz strzelectwa sportowego i bojowego. Strzelania uczył go ppłk GROM Krzysztof Przepiórka.Zwraca uwagę, że Daniel miał lepsze przygotowanie niż niejeden żołnierz zawodowy.

- On był elitą. Był w jednostce rozpoznawczej. Bez nich nie można prowadzić działań bojowych, bo w wojsku jak nie masz rozpoznania przeciwnika, to walisz na oślep - mówił Krzysztof Przepiórka dla onet.pl

"Był wspaniałym człowiekiem, młodym zdolnym, energicznym o nieograniczonych możliwościach. Pełen entuzjazmu, rozwagi, szacunku i niebywałej umiejętności niesienia pomocy drugiej osobie. Zawsze uśmiechnięty, zawsze zdecydowany a jednocześnie nad wyraz skromny i wrażliwy. Cieszył się z dawania szczęścia innym. Śpij spokojnie żołnierzu" - pożegnali Daniela pogrążeni w smutku, warszawscy bracia kurkowi.

Pod wpisem posypały się kondolencje dla rodziny poległego żołnierza.

"Ogromny smutek. ...Nie ma słów pocieszenia. Może tylko tyle, że Twój syn na zawsze pozostanie bohaterem. Wyrazy współczucia" - napisał rzecznik urzędu dzielnicy Praga-Południe Andrzej Opala.

Na kilka dni przed śmiercią wysłał ojcu cytat z "Pana Cogito"

Na kilka dni przed śmiercią wysłał ojcu "Przesłanie Pana Cogito": "Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę". - Byłem z nim w kontakcie regularnie, co kilka dni. Aż nastała cisza... = mówi nam tata Daniela.

Daniel S. to kolejny polski żołnierz, który zginął z powodu agresji Rosji na Ukrainę. Jest szóstym polskim ochotnikiem, który zginął, walcząc z Rosją na ukraińskim froncie.

Sonda
Czy rozważałeś/aś wyjazd z Polski w obawie o bezpieczeństwo kraju w związku z wojną w Ukrainie?

Putin już wie, że wojna będzie długa?

Posłuchaj, jak ekspert interpretuje jego ostatnią wypowiedź!

Listen to "Putin szykuje Rosjan na DŁUGĄ WOJNĘ? Dr Ernest Wyciszkiewicz: Jest to przyznanie się do pewnej porażki. RAPORT ZŁOTOROWICZA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają