Plebiscyt Warszawiaki rozstrzygnięty. Nagrody rozdane. Oto najlepsi w stolicy!

2020-03-05 7:36

Bulwary nad Wisłą zarządzane przez firmę ZPR zostały wyróżnione w plebiscycie „Warszawiaki 2019” jako najlepsze w ubiegłym roku miejsce na rozrywkę! Ale to tylko jedna z 15 nagród, rozdanych na uroczystej gali. [Zobacz Galerię]

Nagrodę dla Centrum Rozrywki Roku, plakat zaprojektowany przez mistrza Andrzeja Pągowskiego, odebrali Tomasz Szakiel, prezes zarządu ZPR i pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw Wisły Jan Piotrowski.

- To wspólny sukces miasta i firmy, która dba o to, by na bulwarach nie zabrakło bezpłatnych, różnorodnych atrakcji – mówił Jan Piotrowski.

Warszawiaki 2018 - Gala Finałowa

i

Autor: mat.prasowe Warszawiaki 2018 - Gala Finałowa

Gala plebiscytu „Warszawiaki” odbyła się w oranżerii Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Nagrody zostały wręczone w 15 kategoriach. Zwycięzców, spośród 150 nominowanych, wybrali internauci. - Otrzymaliśmy ponad 100 tysięcy głosów! - cieszy się inicjator plebiscytu Bartosz Kańtoch. Warszawiakiem Roku został Michał „Mata” Matczak, który furrorę w internecie zrobił piosenką „Patointeligencja”. A za Wydarzenie Roku głosujący uznali finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarka "Super Expressu" Izabela Kraj wręczyła nagrodę dla najlepszego baru. Został nim Vegan Burger. Absolutną rekordzistką była natomiast Małgorzata Szumowska, której Niewidzialna Wystawa została Muzeum Roku po raz szósty! Pokonała w głosowaniu takich gigantów jak Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik.

A oto wszyscy zwycięzcy w 15 plebiscytowych kategoriach:
1. Muzeum Roku – Niewidzialna Wystawa
2. Restauracja Roku – Dos Tacos
3. Sport – Białołęcki Ośrodek Sportu
4. Teatr Roku – Teatr Muzyczny ROMA
5. Zdjęcie Roku – autor Robert Sołoduszkiewicz
6. Klub Roku – Club Wesele
7. Dom Kultury Roku – Dom Kultury Świt
8. Kawiarnia Roku – Chude Ciacho
9. Warszawa w sieci – Piesek Warszawski
10. Centrum Rozrywki Roku – Bulwary Wiślane
11. Bar Roku – Warzywiarnia
12. Kino Roku – Kino Muranów
13. Pub Roku – Jaś i Małgosia
14. Wydarzenie Roku – 27. Finał WOŚP
15. Warszawiak Roku – Michał Matczak „MATA”

Więcej szczegółów o plebiscycie i samych laureatach na stronie www.warszawiaki.com.pl