Święta 2020: Zmiany w Urzędzie Miasta. Jak będzie czynny w Wigilię, 24 grudnia?

2020-12-23 11:12
Urząd Miasta Warszawa, Ratusz
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Urząd Miasta Warszawa, Ratusz

Czy ratusz będzie otwarty w Wigilię, 24 grudnia? Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym chcemy być z bliskimi. W tym roku Wigilia przypada w czwartek. Dla wielu warszawiaków jest to dzień pracujący. Co jeśli będziemy chcieli załatwić sprawy urzędowe. Czy ratusz i urzędy dzielnic będą przyjmować interesantów 24 grudnia?

Wigilia 2020. Czy ratusz będzie czynny?

Wigilia w 2020 roku przypada w czwartek. Oznacza to, że drugi dzień świat Bożego Narodzenia obchodzić będziemy w sobotę. W wielu zakładach pracy i instytucjach pracownikom przysługuje zatem dodatkowy dzień wolny. Nie inaczej jest w przypadku stołecznego ratusza. Prezydent Rafał Trzaskowski już w lipcu wydał w tej sprawie rozporządzenie. - 24 grudnia Urząd m.st. Warszawy będzie nieczynny, ze względu na odbiór dnia za święto przypadające w sobotę, 26 grudnia - przyznaje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. Jak dodaje w Wigilię, od 8 do 14 dyżur będzie pełnił Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy przy ul. gen. W. Andersa 5. Podczas dyżuru będę rejestrowane zgony. 

Wigilia 2020. Co z urzędami dzielnic?

Decyzja prezydenta Rafała Trzaskowskiego obejmuje wszystkich pracowników warszawskich urzędów. Urzędy dzielnic również będą zamknięte. Podobnie jak w przypadku stołecznego ratusza dyżury będą pełnić urzędy stanu cywilnego. Godziny dyżurowania poszczególnych placówek mogą się jednak różnić w zależności od lokalizacji. Informacje dostępne są na stronach internetowych urzędów. 

Święta 2020 w Warszawie. Zobacz więcej:

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE