Co to było?

Tajemniczy obiekt nad Otwockiem. Wzniósł się na 20 kilometrów

2023-06-19 9:18

Wielki obiekt nad Otwockiem! W sobotę (17 czerwca) okoliczni mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości mogli się zdziwić. Nad miastem widać było wielki latający obiekt. Okazuje isę, że był to ważny projekt badawczy. Balon miał wzbić się na 20 kilometrów w górę. C on tam będzie robił? Okazuje się ,że ma bardzo ważną misję do spełnienia.

Otwock. Wielki balon wzbił się 20 kilometrów w górę

Tajemniczy obiekt, to balon stratosferyczny zwany stratostatem. Specjalny statek powietrzny spełni bardzo ważną misję. Będzie badał górną warstwą atmosfery, czyli stratosferę. Jak wyjaśniają naukowcy, jego misją jest badanie rozwiązań bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. - Planujemy, że balon poleci ponad 20 kilometrów ponad ziemię. Na balonie zainstalowane zostały nadajniki, które będą wysyłały w czasie rzeczywistym zdjęcia i obraz w technologii 4K. Na żywo będziemy mogli śledzić trajektorię lotu - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową pilot Radosław Juda.

Balon wypełniony został wodorem. Jego misja trwała około 5 godzin. Po tym czasie balon opadł na ziemię na spadochronie. - Balon po pęknięciu powłoki wyląduje bezpiecznie na spadochronie. Jeżeli znajdziemy taki balon na ziemi, to w pierwszej kolejności należy poszukać dołączonej do niego ulotki z numerem telefonu do organizatora lotu i skontaktować się z nim ustalając formę zwrotu balonu – informuje Radosław Juda.

Sonda
Widziałeś kiedyś taki balon?