Alicja Kapuścińska

i

Autor: Kacper Bierylo/ East News

Nie żyje Alicja Kapuścińska, żona słynnego reportera. "Wydawało się, że to tylko jeszcze jeden kryzys"

2022-03-07 12:42

Tragiczne wiadomości. Nie żyje Alicja Kapuścińska, lekarka pediatra i żona najsłynniejszego polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego. Zmarłą pożegnał we wpisie jej kolega, Sławomir Popowski. „Alu, żegnaj... Taką ciebie zapamiętałem i będę pamiętał!” - napisał na swoim profilu na Facebooku. Wdowa po Kapuścińskim miała 89 lat.

Alicja Kapuścińska urodziła się 4 marca 1933 roku. Niedawno obchodziła swoje 89 urodziny. O jej śmierci poinformował jej kolega, dziennikarz Sławomir Popowski. - Mam złą, bardzo złą wiadomość: dziś w nocy odeszła Alicja Kapuścińska - kobieta niezwykle ciepła, ale i silna. Była mi, całej mojej rodzinie, bardzo bliska... Jeszcze w miniony piątek, w dniu jej urodzin i zarazem 90 rocznicy urodzin Kapuścińskiego, mieliśmy się spotkać w gronie przyjaciół, w "Czytelniku", aby uczcić tę rocznicę... Ale nie była już w stanie przyjechać i wydawało się, że to tylko jeszcze jeden kryzys... - przekazał w poruszającym wpisie.

Gdy zmarł jej mąż, twierdziła, że nie czuje się wdową. Była zaangażowana w dbanie o spuściznę po swoim wybitnym mężu. - Do końca, dopóki zdrowie pozwalało, była niesamowicie aktywna, wypełniając swoją misję. To ona, realizując testament Ryszarda, zrealizowała jego marzenie, aby z własnych środków ufundować stypendium dla młodych twórców reportażu... Alu, żegnaj... Taką ciebie zapamiętałem i będę pamiętał! - napisał Popowski.

Alicja Kapuścińska podupadła na zdrowiu

W ostatnim czasie wdowa po Kapuścińskim miała kłopoty zdrowotne. Na razie dokładna przyczyna jej śmierci nie jest znana.

Sonda
Czy znasz reportaże Ryszarda Kapuścińskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE