Policja

i

Autor: Pixabay

Szok!

Winnica: Kompletnie pijany wiózł dzieci oplem i uderzył w bmw! Szok pod Pułtuskiem

2023-04-29 8:31

Szok pod Pułtuskiem, pijany ojciec wiózł dzieci autem i spowodował kolizję! Do zdarzenia doszło we wtorek (25 kwietnia) na parkingu sklepowym w miejscowości Winnica. 32-latek był kompletnie pijany. Gdy policjanci zbadali jego trzeźwość, alkomat wskazał ponad 3 promile. Do tego kierowca nie miał prawa jazdy.

Winnica. Pijany ojciec wiózł dzieci. Nie miał prawa jazdy i spowodował kolizję

O zdarzeniu informuje lokalna policja. - Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na parkingu sklepowym w miejscowości Winnica. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 32-latek, kierując oplem wykonywał manewr cofania i uderzył w zaparkowane bmw. Po przebadaniu kierującego okazało się, że posiada w organizmie ponad 3 promile alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. W pojeździe znajdowały się również dzieci w wieku 3 i 4 lat. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń – przekazała w komunikacie sierż. Renata Soból z mazowieckiej policji.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca i ojciec odpowie za kierowanie na podwójnym gazie, narażenie dzieci i spowodowanie kolizji. Policja apeluje, żeby nie pozostawać obojętnym w sytuacji, gdy widzimy pijanego za kółkiem. - Apelujemy do kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź środków działających podobnie. Nie ma takiej ilości alkoholu, po której spożyciu możemy bezpiecznie poruszać się po drogach. Reagujmy za każdym razem, kiedy widzimy kogoś, kto pił alkohol, a następnie chce wsiąść do samochodu i odjechać. Wzajemnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo, bo życie ludzkie jest najcenniejszą wartością – mówi policjantka.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Nasi Partnerzy polecają