Beata Tadla wspomina Mirosława Hermaszewskiego

i

Autor: AKPA/Baranowski

Byli blisko!

Beata Tadla wspomina Mirosława Hermaszewskiego. Zostawił jej bezcenną pamiątkę! "Spoczywaj w pokoju, Generale"

2022-12-13 20:30

Beata Tadla (47 l.) miała okazję kilkukrotnie spotkać na swojej drodze zmarłego Mirosława Hermaszewskiego. Jedyny Polak, któremu udało się wyruszyć na kosmiczną wyprawę, miał nie tylko pomagać prezenterce w pracach nad jej książką, ale i tłumaczyć jej tajniki astronomii. Generał pozostawił jej także bezcenną pamiątkę, którą gwiazd podzieliła się, przy okazji wspominając legendę, która odeszła.

Mirosław Hermaszewski wykonał rysunek rakiety specjalnie dla Beaty Tadli. Tak tłumaczył jej zawiłości lotu w kosmos! "Dzieci były wniebowzięte"

Generał Mirosław Hermaszewski był niewątpliwie wybitną postacią w świecie polskiej nauki. Jako jedyny Polak miał okazję zobaczyć naszą planetę z perspektywy przestrzeni kosmicznej! Po smutnych wieściach o jego odejściu ci, którzy mieli przyjemność poznać go osobiście, wspominają jego osobowość i dokonania. A jest o czym pamiętać! Do tego grona dołączyła również Beata Tadla, której Hermaszewski miał pomagać przy pracach nad książką dla najmłodszych.

Mirosław Hermaszewski miał przy okazji jednego z takich spotkań pozostawić Beacie Tadli bezcenną pamiątkę po sobie. Narysował jej rakietę! Jak żartobliwie pisała Tadla, w ten sposób starał się jej w trakcie przeprowadzanego wywiadu przybliżyć szczegóły misji kosmicznej, jaką odbył na pokładzie radzieckiego statku Sojuz 30 w 1978 roku.

To zdjęcie zrobiłam w czasie pracy nad drugą książką. Dzieci były wniebowzięte:) Na drugim zdjęciu rakieta, którą Mirosław Hermaszewski narysował mi w kalendarzu tłumacząc zawiłości lotu w kosmos... Każde spotkanie było serdeczne, dziękuję za każdy wywiad. Spoczywaj w pokoju, Generale ? - pisała przy pamiątkowym szkicu rakiety autorstwa Mirosława Hermaszewskiego w swoim kalendarzu Beata Tadla. Zobaczcie go poniżej!

Mirosław Hermaszewski miał spędzić święta z rodziną. Niestety, śmierć przyszła po niego pierwsza... Przypominamy niezwykłe życie astronauty w naszej galerii zdjęć poniżej.

Sonda
Czy pamiętasz lot w kosmos w 1978 roku z udziałem Mirosława Hermaszewskiego?
Nie żyje Mirosław Hermaszewski