Bogumiła Wander z mężem

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Bogumiła Wander z mężem

To było ostatnie wystąpienie Bogumiły Wander. Legenda TVP w coraz gorszym stanie

2021-02-22 5:26

Trudno chyba wyobrazić sobie większy dramat w kochającym się małżeństwie. Jak wyznał Krzysztof Baranowski (83 l.), jego żona Bogumiła Wander (78 l.), która przebywa w specjalnym ośrodku, jest w coraz gorszej formie psychicznej. Nie dość, że mąż nie może jej odwiedzać, to doszło już nawet do tego, że nie rozpoznaje, kim jest mężczyzna… Jedyne, co mu więc pozostało, to oglądanie wspólnych fotografii.

Od ponad dwóch lat pani Bogumiła przebywa w specjalistycznym ośrodku pod Warszawą. Trafiła tam, bo jej mąż nie radził już sobie z opieką. Cały czas jednak ją odwiedzał. Niestety, rok temu pojawiła się pandemia koronawirusa i zakazano odwiedzin. Wyjątek zrobiono tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Para mogła spędzić razem kilka godzin.

– Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo... To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu – mówił po spotkaniu Baranowski. 

„Ranczo” bez Artura Barcisia w roli Czerepacha? Wszystko przez Cezarego Żaka. O co poszło?

Okazuje się, że sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Pani Bogumiła nie pamięta już swojego męża. – Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała – wyznał ostatnio. – Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz coraz trudniej jest mi w to wierzyć… – dodał wyraźnie poruszony. 

Baranowski, mimo choroby żony, nie przestał jej kochać. I chociaż nie może się z nią spotykać, regularnie dostaje od pracowników ośrodka zdjęcia pani Bogumiły. Od nich także dowiaduje się o jej stanie. Rozmowy z nią, nawet telefoniczne, nie wchodzą bowiem w grę.

Od niedawna może także patrzeć na nią na dużym ekranie. Do kin wszedł bowiem film dokumentalny o jego życiu – zatytułowany „Kapitan”. Został nagrany jeszcze za czasów, kiedy mieszkał z żoną. Jest to ostatnie publiczne wystąpienie Bogumiły Wander...

Najpierw trudny rozwód, teraz to. Agata Kulesza w rozpaczy. Tragiczne wieści o śmierci

Kasia Kowalska walczyła ze straszną chorobą