"Córki Dancingu" - Magdalena Cielecka w kontrowersyjnym filmie o nagości

2015-09-17 14:00

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości.

"Córki Dancingu" to opowieść o inicjacji. Bohaterkami są dwie dziewczyny, stojące u progu kobiecości. Przybywają do Warszawy jako nastolatki, odchodzą – jako istoty dojrzałe, znające już ludzkie cierpienie, miłość i namiętność. Film opowiada o takim etapie w życiu młodych dziewcząt, w którym odkrywają one własną tożsamość, eksperymentują z nią, stopniowo doświadczając trudów dorosłego życia. Bohaterki w filmie są  jak dzieci, które wchodzą w to niebezpieczne, ale zarazem dziwnie przyciągające otoczenie, dorastają w nim: pierwszy papieros, pierwszy występ przed publicznością, pierwsze wielkie uczucie i nieudany seks. Dziewczyny przeżywają pierwszą miłość, która jako taka, zawsze jawi się jako najważniejsza.

Jedną z głównych ról gra w tym filmie Magdalena Cielecka. Aktorka wciela się w postać "Boskiego futra". Kobiety-wampa, która do czerwoności rozpala żądze dancingowej publiczności. Film ma formę musicalu. Gatunku niemal już zapomnianego w Polsce. Tym bardziej zapraszamy do obejrzenia "Córek Dancingu". Premiera obrazu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Szeroka publiczność będzie mogła oglądać film w kinach od 25 grudnia.

W filmie występują m.in.: Magdalena Cielecka, Kinga Preis, Jakub Gierszał, Katarzyna Herman.

córki dancingu
Autor: Kino Świat
córki dancingu
Autor: Kino Świat

Zobacz: Romantyczne oświadczyny w Sopocie. Adam oświadczył się w kinie letnim

Polecamy: O polskim filmie piszą w USA! O czym jest CHEMIA?

Najlepsze wideo: tv.se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE