Dramat Bogumiły Wander. Zamknięta w ośrodku nie wie, że zmarł jej brat

2020-12-03 5:50
Bogumiła Wander nie wie, że zmarł jej brat
Autor: Akpa Bogumiła Wander nie wie, że zmarł jej brat

Bogumiła Wander (77 l.) jest ciężko chora. Spikerka i prezenterka Telewizji Polskiej przebywa w zamkniętym ośrodku w Konstancinie pod Warszawą, gdzie jest pod opieką lekarzy. Gwiazda, która nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym, nie wie nawet, że kilka dni temu zmarł jej ukochany brat Włodzimierz Wander (†81 l.).

Pani Bogumiła od dwóch lat zmaga się z poważną chorobą. Niestety, z dnia na dzień stan zdrowia legendy telewizji zaczął się pogarszać. Mąż gwiazdy Krzysztof Baranowski (82 l.) nie dawał sobie już rady z opieką nad ukochaną. Postanowił więc umieścić ją w specjalnym ośrodku w Konstancinie, w którym to o stan zdrowia Wander dbają najlepsi specjaliści. Z powodu pandemii koronawirusa pan Krzysztof nie może odwiedzić żony, ale cały czas dowiaduje się, co u niej słychać i jak się czuje. – Rozmawiam z dyrektorem ośrodka i jestem na bieżąco informowany o stanie zdrowia Bogusi. Dostaję regularnie też jej zdjęcia. U żony wszystko w porządku – powiedział.

Zobacz: Legendarna prezenterka TVP skazana na specjalistyczny ośrodek. Mąż jest bezradny

Wander nie mógł zatem poinformować ukochanej o śmierci jej brata Włodzimierza, który od lat mieszkał w Chicago. Ceniony muzyk, saksofonista i kompozytor zmarł po długiej chorobie w niedzielę, 29 listopada, w wieku 81 lat. O śmierci artysty poinformowała jego córka. „Nie ma go już z nami, ale jego dusza będzie żyła na zawsze zachowana w jego kompozycjach i nagraniach. Zostanie na zawsze w naszych sercach, a jego legendarny wkład w polską i w polonijną muzykę nie przeminie“ – napisała Dominika Wikrent na Facebooku.

Uroczystości pogrzebowe Włodzimierza Wandera odbędą się w Schiller Park. Niestety, w ostatniej drodze nie będzie mogła towarzyszyć mu ukochana siostra Bogumiła.

Zobacz: Prawda o wykorzystywaniu Roksany Węgiel wyszła na jaw. Mamy komentarz!

Gwiazdy Bez Maski - Cleo i Górniak pojednały się w pandemii. Cleo: Górniak do mnie zadzwoniła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE