Ilona Wrońska i Leszek Lichota

i

Autor: Akpa Ilona Wrońska i Leszek Lichota

Gwiazda "Na Wspólnej" nie puszcza dzieci do szkoły. Co za tłumaczenie!

2019-07-03 12:37

Aktorka z "Na Wspólnej" zdradziła, że jej nastoletnie dzieci nie chodzą do szkoły. Ilona Wrońska (42 l.) i Leszek Lichota (42 l.) uznali, że w placówce edukacyjnej ich pociechy nie miały czasu na swoje pasje. Jakie rozwiązanie znaleźli rodzice?

Ilona Wrońska i Leszek Lichota są szczęśliwymi rodzicami 13-letniej Nataszy i 11-letniego Kajetana. W rozmowie z "Rewią" była gwiazda "Na Wspólnej" opowiedziała o edukacji swoich pociech. Okazuje się, że gwiazdy zdecydowały się na coraz modniejszą w ostatnich latach edukację domową. - W szkole Natasza i Kajetan bez przerwy zarzucani byli sprawdzianami, testami i kartkówkami. Do tego jeszcze dochodziły zadania domowe. To nam się nie podobało. Dlatego od kilku lat staramy się im stworzyć takie warunki w domu, żeby miały czas na swoje pasje. Dziennie poświęcamy im 3 godziny na nauczanie i wyrabiamy się z materiałem - powiedziała Ilona Wrońska w rozmowie z "Rewią".

Czy edukacja domowa jest w Polsce jest dozwolona?

Jak informuje portal Juniorowo.pl w Polsce nie ma obowiązku szkolnego, jest obowiązek edukacji. Można go realizować również bez szkoły. Jest możliwe po zmianie systemu politycznego od 1991 roku. Prawo oświatowe pozwala na uczenie dziecka w domu, za zgodą dyrektora szkoły, do której zapisane jest dziecko. Uczeń ma obowiązek zdania egzaminów klasyfikacyjnych po każdym roku nauki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE