Hanna Bakuła

i

Autor: Artur Hojny / Super Express Hanna Bakuła

Astronomiczna kwota!

Hanna Bakuła nie chce płacić 750 tys. zł? Malarka nie zgadza się z wyrokiem

2022-09-25 21:22

Jak donosi serwis pomponik.pl słynna malarka Hanna Bakuła w wyniku przegranego procesu musi zapłacić doktorowi Adamowi Gumkowskiemu aż 750 tys. Kwota ta ma być karą za zwłokę w przeproszeniu mężczyzny. Kobieta skontaktowała się z serwisem i przyznała, że nie zgadza się z decyzją sądu oraz, że nie miała możliwości "pełnej obrony swoich praw".

Sprawa się 2003 roku kiedy to Hanna Bakuła poddała się inwazyjnemu zabiegowi liftingu twarzy. Jak przyznała malarka zrobiła to z uwagi na skutki wypadku samochodowego. Kobieta zdecydowała się na zabieg u doktora Adama Gumkowskiego. Coś miało jednak pójść nie tak, jaki czas później Bakuła oskarżyła lekarza, że za późno odkrył krwiaka i w zły sposób go usunął. Malarka w mediach opowiadała o swoich dolegliwościach bólowych i gronkowcu, którym miała się zakazić. Zażądała nawet 100 tys. zadośćuczynienia od lekarza. Sprawa trafiła do sądu, który w 2016 roku zasądził, że Bakuła ma przeprosić Gumkowskiego za naruszenie jego dóbr osobistych, tym samych sąd uznał, że lekarz w niczym nie zawinił. Jak się okazuje malarka do tej pory nie przeprosiła lekarza. Według informacji ujawnionych przez serwis pomponik.pl z postanowienia sądowego wynika, że Hanna Bakuła musi zapłacić 1,5 tys. zł za każdy dzień zwłoki. W sumie to daje gigantyczną kwotę 750 tys. zł. 

Zobacz także: Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru zdradził prawdę o relacjach ze swoimi dziećmi

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa postanawia nakazać Hannie Anieli Lemaitre (z.d. Bakuła) zapłatę na rzecz Adama Gumkowskiego kwoty 750 tys. zł tytułem sankcji za niewykonanie w okresie od 29 grudnia 2020 r. do 12 maja 2022 r. obowiązku [...] w postaci prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z 12 grudnia 2016 r. W ocenie Sądu skoro dłużnik nie wykonał obowiązku zgodnie z ust. 2 postępowania z dnia 19 listopada 2020 r., to taki stan rzeczy czyni zasadnym uwzględnienie wniosku wierzyciela o nałożenie na dłużnika obowiązku zapłaty kary pieniężnej za każdy dzień zwłoki - można przeczytać w postanowieniu.

Malarka skontaktowała się z redakcję serwisu pomponik.pl i przekazała im swoje stanowisko. - Kwota 750 tys. zł, o której mowa w artykułach, nie jest odszkodowaniem dla pana Gumkowskiego, a ponadto jest rażąca i skandalicznie wysoka. Co więcej, nie miałam możliwości pełnej obrony swoich praw w postępowaniach, gdyż nie brałam nich udziału - korespondencja z nimi związana nie była do mnie faktycznie doręczona. Niemniej, jak tylko się o nich dowiedziałam, od razu podjęłam odpowiednie kroki prawne celem zmiany sytuacji i aktualnie czekam na wydanie rozstrzygnięcia - napisała Bakuła. 

Tomasz Stockinger po operacji serca w „Fort Boyard”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają