Małgorzata Opczowska miała być aktorką, została twarzą "Pytania na śniadanie"

2020-10-30 5:55
Małgorzata Opczowska miała być aktorką, została prezenterką
Autor: archiwum prywatne/akpa Małgorzata Opczowska miała być aktorką, została prezenterką

Dziś oglądamy ją w roli nowej prowadzącej „Pytania na śniadanie” i w programach informacyjnych Telewizji Polskiej. Niewiele jednak brakowało, by zamiast w telewizji śniadaniowej pojawiała się na dużym ekranie. Małgorzata Opczowska (32 l.) w rozmowie z „Super Expressem” wyznaje, że chciała zostać aktorką.

Urodziła i wychowała się w Krakowie. Była grzecznym, ale bardzo dociekliwym dzieckiem. - Zadawałam dużo pytań. Zawsze byłam ciekawa świata i męczyłam rodziców, żeby mi wszystko tłumaczyli - mówi "Super Expressowi" Małgorzata.

Zobacz: "Pytanie na śniadanie": Kim jest Małgorzata Opczowska? Piękność z TVP Info zamiast Marceliny Zawadzkiej

Wtedy nie wiedziała, że zadawanie pytań stanie się jej zawodem, że będzie prezenterką i dziennikarką. Przyszłość widziała inaczej.

- Miałam szerokie zainteresowania - chodziłam na balet, jeździłam na nartach i grałam w siatkówkę. Marzyła mi się szkoła sportowa. Niestety, nawracające anginy zniweczyły te marzenia - opowiada.

Nieco później Małgorzacie zamarzyło się aktorstwo.

- Często brałam udział w konkursach recytatorskich. Chciałam studiować w szkole teatralnej. Miałam bardzo zdolnego kuzyna, który miał swój kabaret, ale na PWST się nie dostał. Pomyślałam, że skoro jemu się nie powiodło, to ja nie dam rady.  I wtedy zaświtała myśl o prawie. Naoglądałam się idealistycznych amerykańskich seriali o adwokatach, którzy nie są obojętni na ludzkiej krzywdy. Chciałam pomagać. Jednak zderzenie z rzeczywistością było bolesne. Za dużo we mnie wrażliwości, by mierzyć się z suchymi przepisami. Los ułatwił mi decyzję. Chcąc dorobić do stypendium zgłosiłam się na casting do telewizji i ....wygrałam. Pomyślałam -  więcej dobrego zrobię w telewizji. Zaczęłam robić coraz więcej programów, relacji, pracowałam w terenie. To stało się moją pasją i jest nią do dziś. Naprawdę kocham swoją pracę – dodaje.

Dzień dobry TVN i Pytanie na śniadanie toczą batalię o widzów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE