Antoni Pawlicki skonfliktowany z bratem. Jan: stanął po stronie niszczycieli życia i patriotyzmu

2020-11-27 22:00 mga
Antoni Pawlicki
Autor: AKPA Aktor jest skonfliktowany z bratem Janem Pawlickim

Kilka dni temu Antoni Pawlicki (37 l.) zatrzymał furgonetkę, która jeździ po Warszawie z hasłami i plakatami, które dla wielu są homofobiczne. Krytykują one organizacje LGBT i szerzą zakaz aborcji. Fundacja „PRO-Prawo do życia” przegrała nawet sprawę w sądzie, który nakazał usunięcie takich ciężarówek z polskich ulic. Te jednak dalej jeżdżą po drogach. Zachowanie aktora nie spodobało się bardzo jego bratu, Janowi Pawlickiemu, który od stycznia do lipca 2016 roku pełnił funkcję dyrektora programowego TVP1.

- Postanowiłem zatrzymać się na środku drogi w Warszawie, ponieważ zobaczyłem tę szatańską ciężarówkę, finansowaną przez Ordo Iuris, czyli zagraniczną sektę międzynarodową, neokatolicką, która znowu jeździ po Polsce, po Warszawie i rozwozi te szatańskie teorie różne - powiedział Antoni Pawlicki w filmiku, który umieścił w mediach społecznościowych.

Aktor pochodzi ze znanej rodziny filmowców. Jego ociec Tadeusz jest operatorem, a stryj Maciej Pawlicki (61 l.) to producent telewizyjny, współautor "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego (65 l.), który w 2015 roku startował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu podwarszawskiego. Babcią Antoniego Pawlickiego była znana aktorka Barbara Rachwalska (+71 l.).

Brat aktora, Jan Pospieszalski jest scenarzystą, współautorem serialu "Misja Afganistan”, który ma bardzo konserwatywne poglądy. Skomentował czyn brata na Twitterze.

- Nie jesteśmy jedyną w Polsce rodziną podzieloną przez poglądy polityczne i wyznawane wartości. Mogę jedynie wyrazić żal, że mój brat stanął po stronie lewackich niszczycieli życia, tradycji i patriotyzmu. (...) To jego wybór, nic mi do tego. Parę lat temu, gdy ja szedłem w Marszu Niepodległości, Antek wsparł Kolorową Niepodległą, czy jak się tam wtedy ten antifiarski cyrk nazywa (...) Mój brat wpisał się w ten konformistyczny schemat. Powtórzę: jego wybór. Zaś moim prawem jest to potępić, skoro sprawa ma charakter publiczny. EOT - czytamy posty Jana Pawlickiego.

Antoni Pawlicki na razie nie odniósł się do słów brata.

Więdłocha i Pawlicki wzięli sekretny ślub! Zdradził ich jeden szczegół

Pawlicki stracił pracę. WYLAŁ ŻALE na TVP! Wypomina im rosyjskie seriale

Najnowsze