Tu spocznie Jan Lityński

i

Autor: Piotr Bławicki/Super Express Jan Lityński

Była aktorką z zespołem Downa

Córka Jana Lityńskiego nie żyje. Tak mówiła o tacie na pogrzebie

2023-03-14 7:25

Barbara Lityńska zmarł w wieku 50 lat po długiej chorobie. Była córką tragicznie zmarłego polityka Jana Lityńskiego (+75 l.), który zginął w rzece Narwi wpadając pod lód, gdy ratował swojego psa. Na jego pogrzebie Barbara, która była aktorką z zespołem Downa, wypowiedziała piękne słowa.

Barbara Lityńska była poetką i aktorką występującą w Teatrze 21 tworzonym przez osoby z zespołem Downa, tym samym, w którym gra m.in. Piotr Swend, czyli serialowy Maciek z "Klanu". Córka Jana Lityńskiego zagrała także w serialu "Głęboka woda", gdzie wcieliła się w rolę Matyldy. Jej mamą jest Anna Dodziuk (76 l.) psychoterapeutka, publicystka i redaktor żydowskiego pochodzenia, która w okresie PRL była działaczką opozycji demokratycznej. Jan Lityński po rozwodzie z pierwszą żoną ożenił się z psycholog Krystyną Zegarską. W chwili śmierci jego trzecią żoną była Elżbieta Bogucka.

Pogrzeb Jana Lityńskiego

10 marca 2021 roku w Kościele Środowisk Twórczych przy pl. Teatralnym w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego polityka. Bardzo wzruszające przemówienie wygłosiła wówczas jego jedyne dziecko, córka Barbara. - Byłeś super tatą. Byłeś dla mnie dobrym ojcem. Gdy miałam operację oka, byleś ze mną. Gdy tego potrzebowałam, zawsze w ważnych chwilach byłeś ze mną. Za to Ci dziękuję – powiedziała wtedy Lityńska.

Pogrzeb Barbary Lityńskiej odbędzie się 16 marca o godz. 14:00 na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie przy ul. Okopowej. Jej ojciec pochowany jest w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. - W imieniu Ani Dodziuk i całego naszego zespołu po uroczystości pogrzebowej wszystkich, którzy będą chcieli pobyć razem z nami zapraszamy do siedziby Centrum Sztuki Włączającej/Teatr21 przy ul. Skoczylasa 10/12 przy pl.Hallera - czytamy na Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 na Facebooku.

Ostatnie pożegnanie Jana Lityńskiego. Wzruszające słowa podczas mszy
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają