Stanisław Dziwisz

i

Autor: Art Service/ Super Express Stanisław Dziwisz

Wierni są oburzeni

Nie do wiary, co zrobił Dziwisz w czasie mszy! Wszystko się nagrało

2023-03-14 21:54

Kardynał Stanisław Dziwisz był jednym z duchownych obecnych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Niebywałe, jak się zachował w czasie mszy świętej, która była transmitowana na żywo w internecie. Wszystko się nagrało, a część wiernych jest oburzona jego postawą.

Kardynał Stanisław Dziwisz, abp Józef Guzdek oraz metropolita warszawski Kazimierz Nycz uczestniczyli w mszy świętej 13 marca. To szczególna data, bowiem tego dnia w 2013 roku wybrano nowego papieża, a Jorge Mario Bergoglio został papieżem Franciszkiem. Dla Kościoła to Narodowe Święto Watykanu, które zmienia w zależności od daty wyboru nowego papieża.

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się uroczysta msza, którą prowadził nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a całość była streamowana w internecie. Kamery uchwyciły jednak nieuprzejme zachowanie kard. Dziwisza. Gdy hierarchowie schodzili z ołtarza, jeden z młodszych księży chciał pomóc 83-letniemu kardynałowi Dziwiszowi zejść ze schodów. Wystawił ku niemu ręce, chcąc go wesprzeć. Kard. Dziwisz zaś zamiast przyjąć pomoc lub uprzejmie podziękować, zaczął „uderzać” młodszego mężczyznę po rękach.

W komentarzach widać, ze nie wszystkim takie wierne przypadło do gustu. „Żal mi tego kleryka”; „Chciał pomóc, ale pomoc została odtrącona, ponieważ obdarowany chce sobie udowodnić, że jeszcze pomimo wieku, da radę sobie sam”; „Ciężko było powiedzieć „nie, dziękuję, poradzę sobie”?”; „Masakra, co ten młody chłopak sobie pomyślał, jak się poczuł...” – czytamy. Jak widać, kard. Dziwisz nieco sobie przeskrobał tym zachowaniem…

W naszej galerii poniżej zobaczysz, jakie relacje łączyły Jana Pawła II i kard. Dziwisza

Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?
Express Biedrzyckiej - dr Mirosław OCZKOŚ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany