Andrzej Duda świętuje dzisiaj 50. urodziny! Sprawdzamy, jak zmieniał się prezydent [ZDJĘCIA]

2022-05-16 5:30
Andrzej Duda, 2022r.
Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Andrzej Duda, 2022r.

16 maja prezydent Andrzej Duda obchodzi swoje urodziny. W tym roku kończy on okrągłe 50 lat. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, jak zmieniał się polityk na przestrzeni lat.

Andrzej Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. Co  ciekawe, 16 maja polityk obchodzi również swoje imieniny. Jest to dzień związany z św. Andrzejem Bobolą, jezuitą i patronem Polski. Warto zauważyć, że okrągłe, 50. urodziny świętowała niedawno także małżonka prezydenta, Agata. Pierwsza Dama przyjmowała życzenia 2 kwietnia. 

Pierwsza kadencja prezydenta rozpoczęła się w 2015 roku. Wtedy to Duda pokonał w II turze ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego. Kolejne wybory miały miejsce w 2020 roku. Polityk ponownie wygrał zaciekłą walkę o fotel prezydenta, uzyskując 51,03 proc. głosów i pokonując tym samym Rafała Trzaskowskiego. Co interesujące, Duda jest drugim, po Aleksandrze Kwaśniewskim, prezydentem w III RP, który pełni ten ważny urząd dwukrotnie. 

Z okazji 50. urodzin przypominamy, jak kiedyś wyglądał prezydent oraz prezentujemy kilka ciekawostek na jego temat. 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zawalczy o fotel prezydenta? Aleksander Kwaśniewski typuje kandydatów

Express Biedrzyckiej 13.05 (Jan Piekło, Krzysztof Kwiatkowski, dr Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Michał Wójcik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE