Będzie kolejny lockdown? Minister Niedzielski jasno o sytuacji. "Damy radę"

2021-10-25 13:50
Adam Niedzielski
Autor: Mateusz Grochocki/East News Adam Niedzielski

Czy w Polsce zostanie wprowadzony kolejny lockdown? Takie pytanie pojawia się teraz częściej, ponieważ kolejne dni pokazują, że zakażeń jest coraz więcej. Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o sytuację epidemiczną, przyznał wprost: Polska nie może sobie na to pozwolić, ale: "Decyzje będą zapadać na początku listopada". Co nas czeka?

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany w rozmowie z PAP, o to, czy jechał ostatnio metrem lub autobusem. Rozmówca chciał sprawdzić, czy minister zauważa, jak ludzie traktują np. noszenie masek. Minister odparł: Naszą intencją nie jest wprowadzanie kolejnego lockdownu, na który Polska, tak samo, jak inne kraje, nie bardzo może sobie pozwolić. Apeluję do wszystkich, żeby jeszcze trochę się zmobilizowali, zachowali dyscyplinę. To naprawdę wystarczy - ocenił minister zdrowia. Jak dodał, teraz sytuacja jest inna niż np. rok temu, gdy zaczęła się druga fala pandemii koronawirusa w Polsce: - Jesteśmy w dużo lepszej sytuacji, niż rok temu. Teraz ryzyko utraty wydolności systemu ochrony zdrowia jest o wiele mniejsze. To widać, jeśli zestawi się aktualne dane z tymi z ubiegłego roku. W zeszłym roku, o tej porze, mieliśmy do czynienia już z ponad dwunastoma tysiącami nowych przypadków dziennie  obecnie jest ich o połowę mniej. Wtedy ponad 10 tys. pacjentów przebywało w szpitalach - dziś o połowę mniej. Ja wiem, że już wszyscy mają dość, ale jeśli się zmobilizujemy, damy radę - ocenił szef Ministerstwa Zdrowia. 

CZYTAJ>>>Certyfikat COVID. Jak go zdobyć? Gdzie go sprawdzić? Czy rząd wprowadzi "przepustki covidowe"?

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska
Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE