Budka przedstawił "Receptę na kryzys". Co zawiera pakiet rozwiązań?

2021-02-27 11:51 PAP jot
Borys Budka
Autor: Artur Hojny Borys Budka

Lider PO Borys Budka przedstawił w sobotę pakiet rozwiązań gospodarczych zwanych "Receptą na kryzys'. - Priorytetem państwa powinien być człowiek i wszystkie działania, które służą gospodarce, które służą przedsiębiorcom, mają na celu zapewnienie pewności jutra każdego, nie tylko osób, które posiadają własne działalności gospodarcze - podkreślał szef Platformy. Co zawiera pakiet? Wiemy.

Szef PO zaprezentował w sobotę pakiet rozwiązań tzw. "Receptę na kryzys". Jak podkreślał, z wydarzeń ostatniego roku należy wyciągnąć "trzy najważniejsze lekcje, które dotyczą zmiany priorytetów". - Priorytetem państwa powinien być człowiek i wszystkie działania, które służą właśnie gospodarce, które służą przedsiębiorcom, mają na celu pewność jutra każdego, nie tylko osób, które posiadają własne działalności gospodarcze - mówił Budka.

Według lidera PO dobrze zaprojektowany plan pomocowy państwa powinien zakładać wsparcie zarówno dla przedsiębiorców, dla pracowników, jak i samorządów. - Tak należy myśleć o Polsce, tak powinniśmy myśleć o planach gospodarczych - przekonywał Budka. Dodał także, że należy się skupić na ludziach młodych: - Bardzo często do tej pory byliście pomijani, byliście przesuwani gdzieś tam na koniec, nikt nie myślał o tym, co dla was jest najważniejsze. Dominowały liczby, slajdy, mamy nawet jednego ministra od Power Pointu, który - jak widać z doniesień medialnych - nawet swoją wiedzę czerpie sprzed 10 lat, ale my chcemy was przesunąć na początek tej kolejki - zadeklarował lider PO, zwracając się do młodego pokolenia.

CZYTAJ>>>Cejrowski gruchnął w rząd! Najbardziej oberwał Niedzielski. Aż wióry lecą

Budka zwrócił uwagę, że to właśnie młodzież mówi o ekologii, emeryturach, podatkach i edukacji. - To wy pokazujecie te priorytety i dzisiaj ta recepta na polską gospodarkę, na kryzys musi odpowiadać na te wyzwania, o których wy mówicie - zaznaczył. Jego zdaniem pomoc państwa musi być także solidarna. - Nie może być tak, że ktoś jest pomijany w pomocy dlatego, że mieszka w miejscowości, która jest zbyt mała, albo zbyt duża. Albo że ma tylko małą czy dużą firmę. Solidarność polega na tym, że państwa pomaga wszystkim, którzy znajdują się w potrzebie, bez względu na to czy mieszkają w dużej czy małej gminie, bez względu na to, czy prowadzą duży czy mały biznes. I wreszcie bez względu na to, czy mają taki czy inny kod PKD - wskazywał Budka.

Express Biedrzyckiej – Borys Budka: To, co ws. szczepień zrobił Duda to świństwo
Najnowsze