Dlaczego Kaczyńskiego nie było obok Dudy? Człowiek prezydenta UJAWNIŁ tajemnice [ZDJĘCIA]

2020-07-13 11:11 ZPL
Agata Duda, Kinga Duda. Damy w bieli.
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Agata Duda, Kinga Duda. Damy w bieli.

Wybory 2020. 12 lipca tuż po godzinie 21 poznaliśmy pierwsze wyniki exit poll, z których wynikało, że Andrzej Duda może liczyć na 50,40% poparcia, zaś Rafał Trzaskowski na 49,60%. Poniedziałkowa konferencja prasowa przyniosła jednak poważną zmianę: obecny prezydent może liczyć na 51,21%, zaś jego rywal na 48,79% głosów. Podczas wieczoru wyborczego Andrzej Duda podziękował Rafałowi Trzaskowskiemu i przekonywał, że jest spokojny o swoje zwycięstwo. Co ciekawe, w Pułtusku zabrakło Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory 2020. Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy tym razem zaplanowano w Pułtusku. Im bliżej było do godziny 21, tym większe zdenerwowanie było widać u polityków Zjednoczonej Prawicy. Co ciekawe, wśród VIP-ów nie było Jarosława Kaczyńskiego. Nieobecność prezesa PiS zeszła na dalszy plan, kiedy okazało się, że minimalnie wygrywa urzędujący prezydent. I jak wynika z danych PKW, które zostały przedstawione w poniedziałek, 13 lipca, przewaga Andrzeja Dudy zwiększa się. Andrzej Duda otrzymał 51,21% głosów, zaś Rafał Trzaskowski 48,79% głosów (dane z 99,9% komisji). 

Dopiero później okazało, że w niedzielny wieczór Jarosław Kaczyński był w Częstochowie i odwiedził Jasną Górę. - Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w kampanii, którzy przychodzili na moje spotkania w czasie pięciu lat mojej prezydentury. Dziękuję za wszystkie głosy na temat mojej polityki - mówił wczoraj wieczorem Andrzej Duda.

Wieczór Wyborczy (12 VII)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze