Dworczyk zapytany o obowiązkowe szczepienia. Jakie są plany rządu?

2021-06-02 8:28
Michał Dworczyk
Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Spadające statystyki dotyczące szczepień w Polsce, wywołują dyskusje dotyczące tego, czy rząd powinien wprowadzić obowiązek szczepień. Dziś w TVN24 o tę sprawę był pytany Michał Dworczyk, szef KPRM. - Nie rozważamy na razie obowiązkowego szczepienia, a szereg działań, które poprawią frekwencję - zapowiedział polityk.

O tym, że spada dzienna liczba szczepień, mówił na antenie TVN24 Michał Dworczyk. Szef KPRM wyjaśnił, że najlepsza frekwencja jest w województwie mazowieckim oraz śląskim, a w wśród miast liderem jest Sopot. - Jeżeli chodzi o rejestrację, to wyzwanie staje się coraz większe i najlepiej pokazują to liczby, ponieważ w ciągu ostatnich 2 tygodni dzienne zapisy, w ujęciu uśrednionym, spadły z ok. 200 tys. do 130 tys. - stwierdził Michał Dworczyk. Szef KPRM był również pytany o to, czy rząd zamierza wprowadzić obowiązek szczepień dla Polaków. - Nie rozważamy na razie obowiązkowego szczepienia, a szereg działań, które poprawią frekwencję - przyznał Michał Dworczyk.

Ograniczenia dla niezaszczepionych?

- Sa różnego rodzaju pomysły. Nie są realizowane, bo trzeba spojrzeć na całość sytuacji - jest bardzo duży ruch osób, które są przeciwne szczepieniu. Pytanie: czy obowiązkowe szczepienie nie wywoła skutków odwrotnych od zamierzonych? - stwierdził szef KPRM pytany o to, czy na osoby, które nie chcą się szczepić, mogą zostać nałożone ograniczenia.

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE