Jaka będzie przyszłość Krzysztofa Bosaka? Polityk UJAWNIA (Express Biedrzyckiej)

2020-06-30 16:10 KB
Express Biedrzyckiej Krzysztof Bosak
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Express Biedrzyckiej Krzysztof Bosak

WYBORY 2020. Kandydat Konfederacji zdobył w I turze wyborów prezydenckich ponad 1,3 mln głosów, co stanowi niemal 7 proc. wszystkich oddanych w niedzielę. Krzysztof Bosak przyznaje, że liczył na więcej, ale taki wynik można uznać za sukces. - W kampanię wyborczą wszedłem w styczniu z rozpoznawalnością poniżej 50 proc. Udało się to nadrobić i potroić liczbę moich wyborców - mówi polityk i w rozmowie z Kamilą Biedrzycką zdradza jakie ma plany na bliższą i dalszą (polityczną) przyszłość.

- To była najdziwniejsza kampania, w której uczestniczyłem. Nie wiadomo było kiedy wybory się odbędą, na podstawie jakich przepisów i z jakimi kandydatami. To była pierwsza kampania, w której zablokowano nam możliwość spotkań z wyborcami. Wszystko było jedną wielką improwizacją i adaptacją do zmieniających się realiów. Kiedy planowaliśmy kampanię nikt się nie spodziewał, że główną tematyką będzie ochrona zdrowia, epidemia i koronawirusy. Nasz zespół pracował na pełnych obrotach dzień w dzień i wydaje mi się, że merytorycznie się obroniliśmy. Ale oczywiście zawsze chciałoby się więcej. Jest 7 proc., chciałoby się żeby było 14 - przyznaje Krzysztof Bosak.

NIE SPOTKAM SIĘ ANI Z DUDĄ ANI Z TRZASKOWSKIM

Polityk Konfederacji przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, że przed drugą turą wyborów zarówno dla Andrzeja Dudy jak i Rafała Trzaskowskiego jego wyborcy będą języczkiem u wagi. - Nie jestem zaskoczony. Teraz czeka nas dwa tygodnie festiwalu hipokryzji. 1,3 mln wyborców, które na mnie zagłosowało jest łakomym kąskiem dla obu kandydatów - mówi Bosak i dodaje, że nie ma zamiaru brać w tym udziału. - Nie chcę być niczyim instrumentem. Nie chcę też zawieść oczekiwać swoich wyborców - podkreśla i zaznacza, że nie przyjmie zaproszenia na rozmowy z żadnym kandydatów przed drugą turą. - Bardzo uprzejmie, ale podziękuję . Poza tym takie zaproszenie nie padło. Ale nawet gdyby, to bym odmówił.

Bosak zaznaczył także, że zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca. - Nigdy bym nie chciał namawiać ludzi do zostania w domu lub oddawania nieważnego głosu (…) nawet jeśli musimy wybrać mniejsze zło idźmy i zagłosujmy. Ja to zrobię i oddam głos na mniejsze zło - zapowiada.

Na pytanie czy wystartuje w wyborach za pięć lat odpowiada krótko. - Ta kampania obudziła we mnie wiarę w sukces, że jestem w stanie odegrać rolę kandydata w dobry sposób (…) na chwilę obecną taka myśl przeszła przez moją głowę - przyznaje i zdradza, że na wakacje uda się dopiero po 12 lipca.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z KRZYSZTOFEM BOSAKIEM W PROGRAMIE "EXPRESS BIEDRZYCKIEJ":

Krzysztof Bosak ZDRADZIŁ jak zagłosuje w II turze. "Wybiorę mniejsze zło"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze