Żona Lityńskiego ujawniła, co wydarzyło się nad wodą. Jej słowa wyciskają łzy

2021-02-22 15:27 jot
Jan Lityński z żoną Elżbietą Bogucką
Autor: @elzbieta.bogucka.56/FACEBOOK Jan Lityński z żoną Elżbietą Bogucką

W niedzielę w tragicznych okolicznościach zginął Jan Lityński, legendarny działacz opozycji z czasów PRL. Do śmierci Lityńskiego doszło niedaleko Pułtuska nad Narwią, były polityk rzucił do wody, by ratować swojego psa. Zwierzaka uratował, ale sam zginął. Za swojego przyjaciela poświęcił życie. Głos zabrała żona Lityńskiego, Elżbieta Bogucka. Jej słowa wyciskają łzy z oczu.

Jan Lityński nie żyje. Zginął w niedzielę w tragicznych okolicznościach. Lityński rzucił się na pomoc psu, który ześlizgnął się z wału nad Narwią, w czasie spaceru. Mężczyźnie udało się uratować zwierzaka, ale sam zniknął pod przeręblą w lodowatej wodzie i już nie wypłyną. Wiadomo, że Lityński był w niedzielę na spacerze w towarzystwie żony Elżbiety. Kobieta widziała, co się wydarzyło, mąż zginął na jej oczach... W poniedziałek od rana trwa akcja poszukiwania ciała Jana Lityńskiego, bierze w niej  udział wielu policjantów i strażaków. Głos w sprawie tragicznej śmierci męża zdecydowała się zabrać pani Elżbieta. Umieściła w sieci poruszający wpis. Jej słowa wyciskają łzy... Żona Lityńskiego napisała, co wydarzyło się nad Narwią: - Drodzy, Janek nie wypłynął z przerębli ratując psa. W przerębli znaleźliśmy się razem bo pobiegłam go ratować - ujawniła. Dodała też: -  My żyjemy. Janka szuka straż, helikoptery. Straciłam wczoraj swoje życie, Serce. Wszystko. Był w znakomitej formie, acz nie na tyle by się stamtąd wydostać.

SPRAWDŹ>>>Oto psy Jana Lityńskiego. Przez miłość do jednego z nich tragicznie zginął. Odszedł, ratując pupila

Śmierć Lityńskiego poruszyła świat polityki

Śmierć Jana Lityńskiego poruszyła wiele osób. Z ogromnym smutkiem informację o śmierci legendarnego działacza przyjął prezydent: - Zmarł Jan Lityński – działacz opozycji demokratycznej w PRL, więzień polityczny. Uczestnik protestów w marcu 1968 roku, członek KSS „KOR”, działacz „Solidarności”. Po 1989 roku poseł, minister i doradca Prezydenta RP. Cześć Jego pamięci!, a także premier: - Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci profesora Mieczysława Chorążego - wybitnego onkologa, Kawalera Orderu Orła Białego. Współpraca z Profesorem była dla mnie ogromnym zaszczytem. Niech spoczywa w pokoju.

CZYTAJ>>>Wstrząsające ustalenia w sprawie okoliczności śmierci Lityńskiego. Żona rzuciła się za nim [ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ]

Jan Lityński z żoną Elżbietą Bogucką
Autor: AKPA Jan Lityński z żoną Elżbietą Bogucką

ZDJĘCIA Z AKCJI POSZUKIWAWCZEJ:

Jan Lityński nie żyje. Poszukiwania ciała legendy "Solidarności"
Najnowsze