Kaczyński może czołgać koalicjantów. Ten sondaż to jego AS W RĘKAWIE

2020-09-22 15:54 CHA
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Czy to będzie kolejny argument dla Jarosława Kaczyńskiego (71 l.), by nie ustępować podczas negocjacji w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy? Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”, bez Solidarnej Polski i Porozumienia PiS nadal jest najpopularniejszą partią.

To fatalne wieści dla koalicjantów prezesa! Ani Zbigniew Ziobro (50 l.), ani Jarosław Gowin (59 l.) nie są Kaczyńskiemu potrzebni do tego, by przodować w sondażach. PiS bez nich może bowiem liczyć na poparcie podobne do tego, które notuje od miesięcy. – I prezes o tym wie, bo inaczej nie dopuściłby do całego zamieszania związanego z ustawą o zwierzętach futerkowych, która była katalizatorem sytuacji – twierdzi prof. Rafał Chwedoruk (51 l.), politolog.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński wejdzie do rządu?! Ujawniamy kulisy rozmów na Nowogrodzkiej!

Sondaż
Autor: Infografika Super Express

Na dodatek okazuje się, że ani Ziobro, ani Jarosław Gowin (59 l.) nie są Kaczyńskiemu potrzebni do tego, by przodować w sondażach. PiS bez koalicjantów może bowiem liczyć na poparcie podobne do tego, które notuje od miesięcy. - I prezes o tym wie, bo inaczej nie dopuściłby do całego zamieszania – twierdzi politolog.

ZOBACZ TEŻ: ROZGRYZŁ Kaczyńskiego?! Szokujące słowa polityka opozycji

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 21-22 września 2020 roku na próbie 1076 dorosłych Polaków.

Sedno Sprawy - Łukasz Schreiber
Najnowsze
KOMENTARZE