Kandydaci wdzięczą się do strażaków! Obiecują podwyżki emerytur

2020-07-01 5:30 ełem
duda trzaskowski
Autor: MP

Walka na obietnice przed drugą turą wyborów prezydenckich wkracza w decydującą fazę. Obaj Kandydaci – Rafał Trzaskowski (48 l.) i Andrzej Duda (48 l.) postanowili puścić oko do strażaków-ochotników. A jest o kogo walczyć, bo to 700-tysięczna armia ludzi!

- Czas jest, żeby rozwijająca się Polska pomyślała o jakimś świadczeniu emerytalnym dla tych, co lata przesłużyli w Ochotniczej Straży Pożarnej – stwierdził Andrzej Duda w czasie wieczoru wyborczego w niedzielę. Była to odpowiedź na spotkanie Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami lubelskiego Urszulina, na którym przedstawił on projekt pięcioprocentowego dodatku do emerytury dla strażaków. Z jednym zastrzeżeniem – wymagany byłby co najmniej 10-letni staż w oddziałach OSP.

Co to oznacza dla strażaków? Janusz Konieczny (78 l.), wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych mówi, że pieniądze są potrzebne. I krytykuje obu kandydatów, że przypomnieli sobie o strażakach dopiero w trakcie kampanii.

- Ślizgają się na naszych plecach – mówi „Super Expressowi”. - Dla strażaków z OSP dodatek w wys. 5 proc. to średnio 200-250 zł więcej do emerytury – wyjaśnia.

Prezydent Duda konkretów nie podał, powiedział o „milionach złotych” przeznaczonych na modernizację OSP. Strażacy-ochotnicy twierdzą, że chodzi o 20 zł miesięcznie za jeden rok służby. Najbardziej doświadczeni mogliby więc otrzymać po 400 zł miesięcznie.

Tymczasem Konieczny przypomina, że od trzech lat w sejmowej „zamrażarce” leży obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Kosiniak-Kamysz: Zabrano mi coś, w czym czuję się najlepiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze