Kiedy koniec epidemii? Fatalne informacje, ekspert nie ma wątpliwości

2021-03-04 11:35 OSC
Rok od pandemii w Podlaskiem. Jak koronawirus zmienił nasze życie? [RAPORT]
Autor: pixabay

Koronawirus po raz pierwszy pojawił się u polskiego pacjenta zero równo rok temu – 4 marca 2020 roku. Od tamtej pory życie Polaków diametralnie się zmieniło, a społeczeństwo musiało przyzwyczaić do życia w lockdownie. Wiele osób miało nadzieję, że pandemię szybko da się pokonać, a życie wróci do normy. Słowa eksperta po roku napawają jednak grozą.

Koronawirus dał w kość nie tylko przedsiębiorcom, którzy desperacko usiłują utrzymać swoje biznesy, ale tez zwykłym ludziom. Nauka zdalna, homeoffice, pozamykane obiekty użyteczności publicznej męczą już chyba każdego, a powrót do normalności jest niezwykle wyczekiwany.

Gdy pandemia dopiero się rozpoczynała wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało pierwszych szczepionek. Uważano, że gdy w końcu się pojawią, koniec epidemii szybko nastąpi, a życie wróci do normy. Niestety, rzeczywistość wygląda inaczej.

Nie przegap: Psycholog pomoże w sprawie z Szydło! Zagmatwana sytuacja, nie obejdzie się bez interwencji

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, dr Paweł Grzesiowski, podzielił się swoją wiedzą i przewidywaniami co do końca epidemii. Nie przekazał optymistycznych informacji.

- Moim zdaniem te doświadczenia, które przeżyliśmy, wskazują na to, że epidemia nie wygaśnie, a przynajmniej nie wygaśnie szybko. Będzie to proces biologiczny, który będzie trwał dlatego, że wirus się zmienia – powiedział w rozmowie z dziennikarzem TVN-u.

Doktor zwrócił tez uwagę, że szczepionki nie zabijają wirusa, dlatego równie ważnym zadaniem jest teraz znalezienie odpowiedniego leku na Covid-19.

- Szczepionki są ważnym elementem walki z pandemią, bo nie umieramy i nie idziemy do szpitala jeśli się zaszczepimy, ale to nie zatrzyma wirusa. Szczepionka nie zabija wirusa więc potrzebujemy skutecznych leków […] Ja bym bardzo skupił się na uzyskaniu skutecznego leku przeciwwirusowego, bo my bez tego leku nie damy rady – mówił.

To fatalne informacje dla wszystkich, którzy mieli nadzieję, że dzięki szczepionkom epidemia zakończy się szybciej. Wirus cały czas się zmienia, dlatego trzeba być przygotowanym na znoszenie obostrzeń jeszcze przez jakiś czas.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze