Koronawirus: Morawiecki wieszczy czarny scenariusz. Jeśli się sprawdzi, to może być STRASZNIE

2020-08-02 16:05 JWa
Premier Mateusz Morawiecki
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Premier Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki jako premier stoi obecnie przed trudnym zadaniem. Koronawirus wcale nie hamuje i codziennie pojawiają się informacje o kolejnych kilkuset zakażeniach w naszym kraju. Co więcej, światowy kryzys gospodarczy wydaje się być obecnie nieunikniony. Czy sprawdzi się czarny scenariusz, który wieszczy szef naszego rządu?

Koronawirus w Polsce wciąż zbiera żniwo. Epidemia przybrała na sile w czasie wakacyjnym i od kilku dni regularnie notuje się ponad 500 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Sytuacja staje się coraz poważniejsza i Mateusz Morawiecki wraz ze swoimi ministrami musi myśleć, jak zminimalizować ryzyko nie tylko społeczne, lecz także gospodarcze. Światowy kryzys gospodarczy wydaje się obecnie nieunikniony i sam premier zdaje sobie z tego sprawę. W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Mateusz Morawiecki ocenił, że w naszym kraju nie ma świadomości jak wielki wpływ na handel międzynarodowy może mieć pandemia, która opanowała w zasadzie cały świat. 

Poseł PiS szokująco o śmierci dzieci w Powstaniu Warszawskim. Znany historyk reaguje

100 miliardów. Morawiecki pokazuje jak walczy z kryzysem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej - skomentował Mateusz Morawiecki w najnowszym wywiadzie. - Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać - dodał premier. Nie jest tajemnicą, że rządzący planują m.in. usystematyzowanie warunków pracy zdalnej w dobie zagrożenia koronawirusem.

UWAGA! Wielkie zmiany w kodeksie pracy! NIE MUSISZ przychodzić do firmy! Rząd potwierdza

Mateusz Morawiecki jednoznacznie chciałby unowocześnić urzędy i system ich pracy. Premier liczy, że każdy obywatel w dobie zagrożenia będzie mógł załatwić niezbędne sprawy bez wychodzenia z domu. - Marzy mi się Polska, w której obywatel załatwi wszystkie najważniejsze sprawy urzędowe, siedząc z kubkiem kawy przed komputerem - powiedział Morawiecki.

Najnowsze