MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2012. Artur Zawisza: Prezydent jest dwa kroki za Marszem Niepodległości

2012-11-11 1:14
Artur Zawisza
Autor: archiwum se.pl

Komentarze wokół niedzielnych marszów upamiętniających rocznicę odzyskania niepodlegości

"Super Express": - Jest pan organizatorem Marszu Niepodległości - jednej z manifestacji, które w najbliższą niedzielę przejdą w ramach świętowania Dnia Niepodległości. Czemu Polacy mieliby wybrać wasz marsz?

Artur Zawisza: - Po pierwsze, nasz marsz jest największy. A po drugie, to my wytworzyliśmy modę na świętowanie niepodległości właśnie w postaci marszu. Bronisław Komorowski, który też postanowił zorganizować swoją manifestację, idzie dwa kroki za nami. Choć przyznam, iż dobrze się stało, że sobie o tym święcie przypomniał.

- Dobrze też chyba, że organizuje ekumeniczny marsz, który nie dzieli uczestników na lewicę i prawicę. Prezydent mówi za to: przychodźcie wszyscy i cieszcie się razem z nami.

- Marsz prezydenta jest marszem urzędników i zwolenników Bronisława Komorowskiego. W naszym idą zwykli Polacy, bo jest to marsz ludzkich serc.

- Ludzkich serc o konkretnym zabarwieniu ideologicznym.

- Bo to marsz gorących serc.

- Ludzkich czy gorących, ale jednak prawicowych.

- Serce bije...

- Po lewej stronie...

- Serce bije tam, gdzie powinno, czyli w piersiach Polaka.

- To jednak grono Polaków ekskluzywnych - prawych i sprawiedliwych, w którym nie ma miejsca dla lewicy.

- Byłoby to grono ekskluzywne, jedynie jeśli palilibyśmy cygara w zamkniętym klubie. Natomiast jeśli kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy Polaków idzie ulicami stolicy kraju, to jest to marsz w pełni narodowy.

- W pełni to chyba nie, bo wasz marsz dzieli nawet prawicę. Nie wszystkim pasuje towarzystwo, które na nim będzie.

- Nie jesteśmy obrażalscy, więc nie mamy za złe tym, którzy zostaną przed telewizorami. Niemniej, doradzamy ruch na świeżym powietrzu.

- Ale znowu dzielicie prawicę...

- To ci, którzy nie idą w Marszu Niepodległości tworzą podziały. Ci, którzy wezmą w nim udział, nawołują do wspólnego maszerowania.

Artur Zawisza

Współorganizator Marszu Niepodległości

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE