Mateusz Morawiecki przekazał ważą informację ws. szczepień. Dane mówią same za siebie

2021-05-09 8:45
Mateusz Morawiecki
Autor: KPRM Nowy Polski Ład. Składka zdrowotna, duże zmiany zaproponowane przez PiS

Mateusz Morawiecki od dawna zachęca Polaków do przyjmowania szczepionek przeciw Covid-19. Zawsze podkreśla ich ogromną rolę w walce z pandemią koronawirusa. Na potwierdzenie swoich słów pokazał na Facebooku najpierw jak się telefonicznie rejestruje na przyjęcie preparatu AstraZeneki, a później pochwalił się, że on i jego żona są już po szczepieniu. Teraz przekazał rodakom ważne informacje. Liczby nie kłamią.

Nie przegap: Premier Morawiecki wraz z żoną Iwoną zostali zaszczepieni pierwszą dawką! Wiemy, którą szczepionką

Mateusz Morawiecki udostępnił na swoim Facebook grafikę, z której wynika, że jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło już 10 milionów Polaków, z kolei dwoma dawkami (lub preparatem jednodawkowym Johnson&Johnson, który był podawany w mobilnych punktach w czasie trwania akcji „Zaszczep się na majówkę”) zaszczepiono ponad 3 miliony osób. - Nie zatrzymujemy się! Wykonaliśmy już ponad 10 000 000 szczepień pierwszą dawką szczepionki! Poza tym już ponad 3 500 000 osób jest zaczepionych dwiema dawkami lub szczepionką wymagającą jedynie jednej dawki – napisał. Jak widać Narodowy Program Szczepień nie zwalnia, a Polacy nadal chętnie zapisują się na szczepienie. Zgodnie z harmonogramem, do 9 kwietnia każdy dorosły Polak powinien mieć już e-skierowanie na szczepienie. - Minęliśmy 13 milionów szczepień. W systemie w ogóle w tej chwili jest rekordowe ok. 20 milionów, czyli mówię o terminach osób już zaszczepionych, tych, które są zapisane do szczepienia, bądź czekają na drugą dawkę, więc to są bardzo duże wolumeny – powiedział Super Expressowi Michał Dworczyk.

Zobacz: Przymus szczepień w całej Polsce? "mówimy o dążeniu do uzyskania odporności stadnej"

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze