Miller PRZEŚWIETLIŁ Dudę. To wiele wyjaśnia [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

2020-01-20 14:32 LIKP
Leszek Miller gościem Expressu Biedrzyckiej
Autor: Beata Górka/SUPER EXPRESS Leszek Miller gościem Expressu Biedrzyckiej

Wybory prezydenckie 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Wygląda na to, że zagrożona jest reelekcja Andrzeja Dudy. Z ostatniego sondażu dla Wirtualnej Polski wynika, ze w drugiej turze urzędujący prezydent wygrywa z Małgorzatą Kidawą-Błońską zaledwie o jeden punkt procentowy. Sytuacje wziął na tapet Leszek Miller w programie "Express Biedrzyckiej".

Gość Kamili Biedrzyckiej nie pozostawił na Andrzeju Dudzie suchej nitki. Miller prześwietlił prezydenta. Słowa byłego premiera wiele wyjaśniają.

ZOBACZ EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Z LESZKIEM MILLEREM

- Pozycja Andrzeja Dudy jest zagrożona i sądząc po jego ostatnich wypowiedziach ma tego świadomość. Słowa o tym, że nikt nam nic nie będzie dyktował w obcym języku może podobają się elektoratowi pana prezydenta, ale są niezbyt mądre i sugerują, że Polska powinna się otoczyć jakimś murem warownym. A przecież my jesteśmy członkiem wielkiej wspólnoty – Unii Europejskiej - podkreślił Leszek Miller, który nazwał słowa Dudy "hasłami prymitywnego nacjonalizmu. - Ale ten obóz będzie miał coraz większe problemy. Do sprawy włączają się Amerykanie – bardzo krytycznie oceniają i interweniują w sprawie ustawy kagańcowej. Andrzej Duda i jego koledzy mogą oczywiście lekceważyć Unię Europejską, ale czy zlekceważą Stany Zjednoczone? - zastanawiał się były szef rządu.

Najnowsze