SZOKUJĄCY apel ministra do bezrobotnych i nauczycieli: Pracujcie u rolników!

2020-05-26 8:13
J.K. Ardanowski o CBA w Radiu PLUS
Autor: Radio Plus J.K. Ardanowski o CBA w Radiu PLUS

Kryzys gospodarczy dotyka wiele dzień. Jedną z nich jest rolnictwo, które było narażone najpierw na suszę, potem - w połowie miesiące - na falę przymrozków, a teraz przyszła kolej na brak rąk do pracy, który jest skutkiem obostrzeń w poruszaniu się. Z tego powodu, z apelem do bezrobotnych wystąpił minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski.

Ardanowski gościł w piątek w popołudniowej rozmowie radia RMF FM. Poruszył temat pracowników sezonowych z Ukrainy, których wielu pracuje właśnie w polskim rolnictwie. - Nie wiemy, ile w tym roku przyjedzie. Rok temu w ciągu całego roku przyjechało ok. 68 tys. osób, były lata kiedy było mniej, były lata, kiedy więcej – powiedział minister rolnictwa. Zapowiedział, że państwo zapłaci za testy wszystkich pracowników sezonowych, którzy będą ubezpieczeni, a w tym celu pojawią się mobilne punkty pobrań wymazów do testów na koronawirusa. I wystąpił z... nietypowym apelem.

- Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - zapowiedział Ardanowski. I dodał, że "jest przekonany, że pracownicy sezonowi przyjeżdżają również po to, by nauczyciele mieli co zjeść". 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - gość: Krzysztof Gawkowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE