Mobilne ołtarze dla wojska? MON zmienia zdanie

2021-10-18 6:21
Wojsko, armia, mobilizacja
Autor: Shutterstock

2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa miała ogłosić przetarg na dostawę 300 kompletów mobilnych ołtarzy polowych z wyposażeniem. Do końca 2021 roku żołnierze chcą zakupić 40 kompletów, a w 2022 - 260. W skład jednego kompletu wchodzi m.in. kielich mszalny, patena, krzyż ołtarzowy i para butelek na wino i wodę. Wszystko jednak wskazuje na to, że wojsko nie kupi wspomnianych ołtarzy.

Ministerstwo Obrony Narodowej jednak nie kupi 300 mobilnych ołtarzy polowych. Po fali krytyki, jaka pojawiła się w internecie po ujawnieniu dokumentów dotyczących zakupu, Mariusz Błaszczak zdecydował się przeznaczyć pieniądze na inny cel.

"Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka postępowanie na zakup mobilnych ołtarzy polowych zostanie wstrzymane. Pieniądze, które miały być przeznaczone na ten cel, zostaną wydane na kamery nasobne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej" - czytamy na Twitterze MON. 

O zakupie mobilnych ołtarzy polowych wraz z wyposażeniem pisał też na Twitterze Marek Świerczyński z "Polityki Insight".

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Mamy prawo odwoływać się do Lecha Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE