Na kogo w drugiej turze zagłosuje Paweł Kukiz? Jest jasna deklaracja

2020-07-03 22:09 PMar
Paweł Kukiz
Autor: Paweł Kukiz Paweł Kukiz

Wybory prezydenckie 2020. Już 12 lipca druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Większość sondaży wskazuje, że będzie to bardzo wyrównany bój, gdzie w walce o zwycięstwo każdy głos będzie bardzo ważny. Na kogo zamierza w drugiej turze zagłosować Paweł Kukiz, który w poprzednich wyborach prezydenckich zdobył ponad 20 proc. głosów? Muzyk odpowiedź na to pytanie zdradził na swoim Facebooku.

Lider Kukiz'15 możliwość wyboru pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim określił dość pejoratywnie słowami, jakoby był to "wybór między dżumą a cholerą". Co więcej, w swoim wpisie na Facebooku poseł w ogóle wyraził wątpliwość, czy w ogóle "jest sens iść na wybory". - Dla mnie pojawi się on jedynie wówczas, jeśli jeden z kandydatów zobowiąże się do złożenia projektów ustaw odpartyjniających Państwo - choćby poprzez wprowadzenie instytucji weta ludowego czy obligatoryjności wykonania przez władzę wyniku referendum krajowego - napisał.

Zobacz: Nowy sondaż prezydencki. Wybory 2020. Duda czy Trzaskowski? Wyniki

Express Biedrzyckiej - Gość: Paweł Kukiz: Kaczyński to nowy Jaruzelski.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Zawsze mówiłem, że nieważne kto, z jakiej partii i o jakim światopoglądzie będzie dążył do wprowadzenia takich zmian. Niestety, jak do tej pory żaden z kandydatów nawet słówka w tym temacie nie piśnie - z żalem stwierdził Kukiz. Następnie zaskakująco dodał: - Jeśli więc w ciągu najbliższych dni nic się w tej kwestii nie zmieni - w dniu wyborów zostanę w domu...

Najnowsze