Ogromna wpadka posła PO u Mazurka. Wyszło na jaw, że z matematyką jest na bakier!

2021-11-30 14:08
Robert Kropiwnicki, Robert Mazurek
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, AKPA Robert Kropiwnicki, Robert Mazurek

Politycy goszczący w programie red. Roberta Mazurka w RMF FM wiedzą, że dziennikarz nigdy nie traktuje swoich rozmówców ulgowo. We wtorek miał szansę przekonać się o tym poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki. Polityk poległ na prostym matematycznym pytaniu, które akurat jemu sprawiło kłopot. W internecie dosłownie zawrzało! O co dokładnie chodziło?

Robert Mazurek rozmawiał z posłem Kropiwnickim m.in. o budowie muru na granicy z Białorusią. Redaktor nie omieszkał przypomnieć politykowi, że klub Koalicji Obywatelskiej był przeciwko budowie zapory. Mazurek zapytał polityka o to, jak głosowali posłowie w podobnej sprawie na Łotwie.  - Na Łotwie głosowało 100 posłów, 100 było za, wie pan ilu było przeciw? - spytał Mazurek. Na odpowiedź polityka nie trzeba było długo czekać. - Pewnie kilku – odpowiedział Robert Kropiwnicki. Robert Mazurek wyraźnie zaskoczony odpowiedzią krzyknął w kierunku posła. - Nikt! - podniesionym głosem oznajmił Mazurek. 

W sieci pojawiło się już nagranie, które ukazuje fragment rozmowy dziennikarza z politykiem. Internauci nie pozostali obojętni na wyliczenia Kropiwnickiego. Na Twitterze zawrzało. Zdaniem jednego z komentujących politycy " o niczym nie mają pojęcia". Być może Kropiwnicki nie był przygotowany do odpowiedzi na pytanie Mazurka. Jednak internauci nie potraktowali niewiedzy jako argumentu, który sprawia, że poseł mógłby zostać potraktowany ulgowo. 

Express Biedrzyckiej - Sylwia Spurek: Unia Europejska zawodzi na wielu frontach
Sonda
Czy Robert Kropiwnicki rzeczywiście się skompromitował?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE