Wstrząsające wyznanie Oli Kwaśniewskiej. "Na znak żałoby..."

2021-09-22 14:46
Aleksandra Kwaśniewska
Autor: AKPA Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska musiała zmagać się z problemami, które nie dotyczyły jej rówieśników. W rozmowie z Magdą Mołek "W moim stylu" opowiedziała, z czym musiała się zmierzyć jako 14-letnia dziewczynka po wygranych wyborach przez jej ojca. Okazuje się, że nastolatkowie z liceum ją straumatyzowali. Połowa szkoły ubrała się na czarno i przyszła tak do szkoły na "znak żałoby" po objęciu stanowiska prezydenta przez Aleksandra Kwaśniewskiego.

Dzieci bywają okrutne i bezlitosne dla swoich rówieśników. O tym przekonała się Aleksandra Kwaśniewska w okresie szkolnym. Gdy poszła do liceum, miesiąc później jej ojciec wygrał wybory. Niestety nie spotkała się ze zrozumieniem, a sprzeciwem innych nastolatków. Większość nastolatków z jej liceum przyszła ubrana na czarno po wygranych wyborach przez Aleksandra Kwaśniewskiego na znak sprzeciwu i "żałoby". Ola została z tym wtedy zupełnie sama bo nie chciała obarczać tym rodziców. W rozmowie z Magdą Mołek odważyła się na wyznanie i opowiedziała traumatyczną sytuację z przeszłości.

- Ja poszłam do szkoły, która była taka bardzo uniowolnościowa i ledwo poszłam do liceum, po miesiącu tata wygrał wybory. I jak tata wygrał wybory, połowa tej szkoły przyszła na znak żałoby ubrana na czarno. To jest bardzo dziwna sytuacja. Naprawdę ciężko jest porozmawiać z kimś, kto przeżył coś podobnego, bo nikt takiego doświadczenia na koncie nie ma, a ty masz 14 lat i w dodatku nie chcesz tym obarczać rodziców, no bo też no wiesz, no to są po prostu trudne emocje. I myślę, że raczej to na mnie zadziałało w ten sposób, że ja nie chciałam się na nikogo obrażać. Chciałam też ich zrozumieć i chciałam, żeby oni zrozumieli mnie. Byłam nastawiona na dialog. Myślę, że jak jesteś właśnie w takiej pozycji, że musisz szukać tego porozumienia, bo ono nie jest takie znowu naturalne, bo jesteś przez różne osoby traktowana jako osoba spoza ich obozu - mówiła Kwaśniewska. - Czyli rozumiem, że zostałaś z tym sama? - zapytała dziennikarka. - Tak - odpowiedziała córka byłego prezydenta.

Magda Mołek przypomniała, że w 1995 roku Lech Wałęsa przegrał wybory z Aleksandrem Kwaśniewskim. Ola uczęszczała do liceum, w którym czuć było klimaty Unii Wolności, demokracji, a jej tata był związany z obozem lewicowym. Społeczeństwo wówczas nie wiedziało, czego ma się spodziewać po prezydenturze Kwaśniewskiego.

Poniżej galeria, jak zmieniała się Ola Kwaśniewska

Tak wygląda miłość Kwaśniewskich
Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Aleksandra Kwaśniewskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE