On będzie nowym premierem?! Robert Biedroń podał nazwisko

2020-01-27 13:15 DAB
Rzeszów: Robert Biedroń przedstawił swój plan na rozwój Podkarpacia
Autor: Eska Rzeszów Rzeszów: Robert Biedroń przedstawił swój plan na rozwój Podkarpacia

Europoseł Lewicy nie zamierza tracić czasu, w pełni zaangażował się w kampanię wyborów prezydenckich. Robert Biedroń ma swój przepis na sukces, podaje też nazwisko przyszłego premiera. Polityk obecnie uzupełnia swój sztab wyborczy i jeździ po kraju, by rozmawiać z potencjalnymi wyborcami. Kandydat na prezydenta zapowiedział, że zamierza wprowadzić nowy ruch społeczny, będzie on zapleczem dla wyborców.

Robert Biedroń jest kandydatem Lewicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Polityk kilka dni temu oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą, odwiedza kolejne miasta i spotyka się z mieszkańcami. Pracuje nad sztabem wyborczym, na chwilę obecną ujawnił dwa znane nazwiska. - "Adrian Zandberg będzie szefem zespołu programowego" – powiedział Robert Biedroń w rozmowie z Rzeczpospolitą. - To osoba, której fenomenalne wystąpienie w listopadzie ubiegłego roku było prawdziwym expose i która – wierzę – będzie przyszłym premierem – dodał. Europoseł wypowiedział się też co do roli lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kampanii wyborczej. Włodzimierz Czarzasty jako wicemarszałek Sejmu będzie budował komitet poparcia dla mojej kandydatury w całym kraju – stwierdził. W rozmowie z dziennikiem Robert Biedroń ujawnił także swój plan na zwycięstwo w wyborach. - Zakasać rękawy i ciężko pracować. To brzmi trywialnie, ale musi być przełożone na praktykę, nie da się inaczej wygrywać wyborów. Zwłaszcza w tak trudnych warunkach – zaznaczył kandydat Lewicy na prezydenta w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

"Komitety Biedronia" nowym ruchem społecznym

Biedroń przekonuje, że trzeba pokazać siłę i chęć wygrania majowych wyborów. - Ja tę siłę mam i jestem gotowy. Wiem, co to znaczy stanąć na ulicy i rozmawiać z ludźmi, dlatego ciężko pracujemy. W całym kraju powstają "komitety Biedronia", których docelowo na być 380, by było po jednym komitecie w każdym powiecie. Jak informuje polityk jego komitety staną się ruchem społecznym , który będzie zapleczem organizacyjnym, intelektualnym i dyskusyjnym, angażującym wyborców.

Najnowsze