Paradoks! Doradza premierowi w sprawie koronawirusa. Jednocześnie WALI w Kaczyńskiego jak w bęben!

2021-01-19 22:36 pmar
Krzysztof Simon
Autor: se.pl Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu

Prof. Krzysztof Simon jest jednym z najbardziej znanych epidemiologów i specjalistów w dziedzinie chorób zakaźnych w naszym kraju. Nie bez powodu zdarza mu się doradzać nawet premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. W najnowszym wywiadzie uczony bardzo krytycznie odniósł się jednak do Jarosława Kaczyńskiego, którego skrytykował za kilka zachowań w dobie szalejącego koronawirusa. Jak na słowa Simona zareaguje premier?

16 stycznia w starachowickim kościele pw. Wszystkich Świętych odbyło się nabożeństwo poświęcone zmarłej Jadwidze Kaczyńskiej, matce Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wziął w nim aktywny udział i wygłosił nawet przemówienie, mówiąc m.in. o aferze Amber Gold. - Zło atakuje nasz kraj, nasz naród i instytucję, która jest centrum naszej tożsamości, czyli Kościół katolicki. Po raz pierwszy przemawiam wewnątrz kościoła, bo tam na zewnątrz stoją ci, którzy walczą w najgorszej sprawie i chcą go zniszczyć - mówił w innej części przemowy. Podczas swojego wystąpienia szef PiS nie miał na twarzy maseczki ochronnej, przez co został już zgłoszony do miejscowego Sanepidu.

W najnowszym programie "Idź Pod Prąd" poproszony o ocenę zachowania Kaczyńskiego został prof. Simon. Nie wykazał on żadnej wyrozumiałości i nie oszczędził w swej krytyce prezesa PiS. - Nie chcę się wypowiadać w sprawach politycznych jako takich. Prezes Kaczyński zachowuje się w bardzo wielu sprawach bardzo nagannie - ocenił bezkompromisowo.

Zobacz zdjęcia ze Starachowic w poniższej galerii

Poza sytuacją z mszy świętej prof. Simon przypomniał m.in. sytuację z kwietnia 2020 roku, kiedy to z powodu wprowadzonych decyzją rządu obostrzeń zamknięto cmentarze, a Jarosław Kaczyński mimo to odwiedził groby na warszawskich Powązkach. - Wszystkim zakazano, a oni pojawili się zupełnie bez masek. Zdewastowało to psychikę wielu osób - tu są zakazy, a tu jest pan prezes - stwierdził, dodając, że jest przekonany, że Kaczyński nie poniesie żadnej konsekwencji. - Takie zachowania są skandaliczne, ale i tak nikogo nikt nie ukarze przy tym systemie obowiązującego prawa i funkcjonowania prawa jako takiego, nad czym my wszyscy bardzo ubolewamy jako świat i normalni obywatele, ale jest jak jest - zakończył.

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Klasyczny Kaczyński. Od lat wykorzystuje śmierć brata
Najnowsze
KOMENTARZE