Posłowie lewicy na tęczowo. Mocny gest. Zaprzysiężenie Dudy 2020 [ZDJĘCIA]

2020-08-06 12:35
Lewica na tęczowo. Mocny gest
Autor: Artur Hojny Lewica na tęczowo. Mocny gest

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta już za nami. Duda uroczyście złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Najwięcej uwagi przyciągnęli jednak posłowie lewicy, którzy pojawili się w tęczowych kolorach. Założyli tęczowe maseczki, a posłanki kolorowe sukienki.

Andrzej Duda oficjalnie został prezydentem po raz drugi. Złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym: -  Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg - wypowiedział słowa przysięgi. Jednak wiele osób zwróciło uwagę przede wszystkim na to, jak wyglądali posłowie i posłanki Lewicy. Wszyscy obecni mieli na twarzach tęczowe maseczki, a do tego posłanki ubrały się w kolorowe sukienki, w kolorach odpowiadających tym na flagach środowisk LGBT. Jak jeszcze przed uroczystością zapowiedziała posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, chodziło o to, by pokazać łączność z osobami LGBT: - Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. I jeszcze - że Polska jest dla wszystkich. Ktokolwiek byłby jej prezydentem.

ZOBACZ: Cejrowski prosi o modlitwę! Dlaczego? Co się z nim dzieje?

Lech Wałęsa - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE