Ile zapłacisz za brak maseczki w sklepie? Ruszają policyjne KONTROLE! [SZCZEGÓŁY]

2020-08-04 9:19 Anna Chenevet
Policjanci rozdają maseczki
Autor: Policja Puck

To musiało się tak skończyć! Mimo przybywających lawinowo przypadków zakażeń, wielu Polaków zapomina o trzymaniu się zasad. Widok ludzi bez maseczek w sklepach czy centrach handlowych niestety nie należy do rzadkości. Ale rząd zamierza położyć temu kres! Minister zdrowia Łukasz Szumowski (48 l.) zapowiedział zwiększone kontrole policji i służb sanitarnych. Kary dla niezdyscyplinowanych mogą być bardzo surowe. Jakie są kary za brak maseczki w wyznaczonych do tego miejscach? Wyjaśniamy! To może słono kosztować...

- W kwestii noszenia maseczek nie ma wymówek. W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo – zapowiedział Szumowski w Programie 1 Polskiego Radia. Służby będą sprawdzać nie tylko klientów, ale i personel.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce: Obowiązkowe maseczki w McDonald's

Ile wynoszą kary za niestosowanie się do przepisów? Policja może wlepić mandat do 500 zł. Z kolei sanepid ma prawo nałożyć na taką osobę karę administracyjną nawet 30 tys. zł!

Przypomnijmy, że obowiązek zakładania maseczek obowiązuje w zamkniętych przestrzeniach publicznych takich jak urzędy, czy sklepy, ale i wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zachowania 1,5-metrowego dystansu. - Rozważamy zmianę przepisów w taki sposób, żeby osoba, która deklaruje problemy z oddychaniem, po prostu nosiła innego rodzaju przedmiot zasłaniający nos i usta. To może być właśnie przyłbica, która pozwala na normalne oddychanie – zapowiedział z kolei w TVN24 rzecznik rządu Piotr Muller (31 l.).

ZOBACZ TEŻ: Nie masz maski, noś przyłbicę. Ile kosztują przyłbice?


Jednocześnie rządzący planują rejestrację dużych uroczystości, takich jak wesela. Wszystko po to, by kontrolować liczbę gości. Spotkania rodzinne niejednokrotnie stawały się ogniskami zarazy.

Wczorajsze dane, dotyczące zakażeń nie były co prawda rekordowe, ale o zażegnaniu epidemii nie ma mowy. Przybyło 575 nowych przypadków.

Artur Dziambor - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze