Senator PiS mówił o gender. W końcu stwierdził: Mężczyźni przestają być mężczyznami

2017-06-30 13:20

Unia Europejska chce zmienić przepisy dotyczące urlopów rodzicielskich. Niedawno Sejm wydał negatywną opinię na temat projektu unijnej dyrektywy, w sprawie zmian urlopów. Jednym z punktów dyrektywy jest to, że mężczyźni będą musieli wykorzystać cztery tygodnie urlopu, bo inaczej ten całkowicie im przepadnie i nie będzie możliwości przekazania go na matkę. W czasie rozmowy na ten temat w Senacie błysnął senator Jerzy Czerwiński z PiS. Jego zdaniem mężczyźni w Europie przestają być mężczyznami.

Senator Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Czerwiński, uważa, że w Europie przeżywamy kryzys męskości. W Senacie dyskutowano nad dyrektywą unijną mówiącą o urlopach rodzicielskich i przyjęto uchwałę negatywnie ją oceniającą. Przepisy przewidują, że oboje rodziców będzie zajmować się dzieckiem, dlatego ojcowie będą musieli korzystać z urlopów, minimum cztery miesiące.

Zdaniem Czerwińskiego w Europie źle się dzieje, a mężczyźni przestają być mężczyznami, zaś kobiety kobietami: - Próby narzucania tzw. płci społecznej czyli gender skończą się tragicznie. Być może już widzimy ten tragizm. W Europie mężczyźni przestają być mężczyznami, a kobiety przestają być kobietami, to się łączy. Senator uważa, że w efekcie do Europy napływają muzułmanie, czyli prawdziwi mężczyźni: - I efekt jest taki, że wchodzi islam z "prawdziwymi" mężczyznami. Chcecie państwo mieć tu taką równość? Bo ja nie. Ja chcę mieć w Polsce kobiety i mężczyzn, bo tak nas stworzyła natura, a właściwie Bóg – ocenił.

Czytaj: Szyszko TŁUMACZY SIĘ z "córki leśniczego". ZASKAKUJĄCE wyjaśnienia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE