Słowa Ziemkiewicza chwytają za serce. Mówi o Lepperze. "Jedyny bohater..."

2021-08-05 20:01
Rafał Ziemkiewicz
Autor: Piotr Liszkiewicz

Ziemkiewicz jest w mediach odbierany jako osoba, która ma konkretne poglądy i nie waha się nimi dzielić. Rzadko można przeczytać o tym, kto dla publicysty jest wzorem. Jeszcze rzadziej, autor wielu książek, pisze w przyjazny sposób o politykach. Jednak dla niego Ziemkiewicz zrobił wyjątek. O kim w miłych słowach napisał?

Ziemkiewicz postanowił podzielić się z internautami pewną informacją. W rocznicę śmierci śp. Andrzeja Leppera publicysta "Do Rzeczy" postanowił oddać hołd zmarłemu politykowi w niecodzienny sposób. Ziemkiewicz napisał na Twitterze kilka słów o Lepperze. Ku zdziwieniu wielu użytkowników Twittera Ziemkiewicz docenił nieżyjącego polityka. "10 lat temu w budzących wątpliwości okolicznościach zginął Andrzej Lepper. Bodaj jedyny bohater moich tekstów, wobec którego mam pewne wyrzuty sumienia, i gdybym mógł cofnąć czas, pisałbym o nim inaczej, niż wtedy pisałem. RIP" - napisał Rafał Ziemkiewicz na swoim twitterowym koncie. 

Przypomnijmy, że śp. Andrzej Lepper był politykiem, rolnikiem i związkowcem, ale także założycielem i pierwszym przewodniczącym partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”. To właśnie działalność w Samoobronie przyniosła Lepperowi sławę i rozpoznawalność, ale także spory szacunek wśród oponentów i przeciwników. Wieść o tym, że tragicznie zginął zszokowała wielu Polaków. Dziś przypada rocznica jego śmierci. 

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: USA traktuje dziś Polskę jak wroga
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE