Strajk Kobiet. Rzepliński BRONI Kaczyńskiego. Były prezes TK o protestujących: HOŁOTA

2020-10-30 9:56 miko
Andrzej Rzepliński
Autor: Tomasz Radzik Andrzej Rzepliński

- A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna? - powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem były prezes TK Andrzej Rzepliński, odnosząc się do protestów w sprawie aborcji.

Rzepliński powiedział, że demonstracje pod kościołami są „niezrozumiałe”. - Bo przecież do kościoła można przestać chodzić. Nic się nie dzieje tym, którzy nie chodzą, nikt ich tam na siłę nie zaciąga, nikt ich nie piętnuje - powiedział Rzepliński.

- A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna? - dodał były prezes TK. Dopytywany, czy nazywa demonstrantów „hołotą” poprawił się i stwierdził, że są „awanturnikami”.

- Nasuwa się pytanie, kto za nimi stoi, kto ich nakręca i promuje? Przecież dzisiaj przez media społecznościowe można pewne osoby wykreować i rozpropagować. Nie możemy wykluczyć, że ktoś chciałby Polskę - używając języka prof. Zybertowicza - kompletnie rozwibrować - kontynuował Rzepliński.

Były prezes TK odniósł się do wulgarnych haseł, wznoszonych na demonstracjach. - Ci ludzie w ten sposób tylko eskalują konflikt i prowadzą do anarchizacji życia, to niedopuszczalne - dodał.

Rzepliński mówił też, że nie ma jego aprobaty dla „wycia pod oknami Kaczyńskiego”. - Nie podoba się? To trzeba było odpowiednio głosować w wyborach. Mogę się z nim nie zgadzać, potępiać jego politykę, ale gdyby życie pana Jarosława było zagrożone, to stanąłbym w jego obronie, bo taki mam charakter - powiedział.

Najlepsze plakaty, wulgarne hasła. Strajk kobiet
Najnowsze
KOMENTARZE