Naukowcy ALARMUJĄ! Polacy będą masowo umierać na Boże Narodzenie. Najgorsze przed nami!

2020-11-27 6:17
Polacy będą masowo  umierać  na święta
Autor: grafika

Święta Bożego Narodzenia dla wielu rodzin będą stały pod znakiem śmierci bliskich. Według danych opublikowanych w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia, z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 580 osób, a w środę padł nowy rekord - w ciągu jednej doby zarejestrowano w naszym kraju 674 zgony. Ale najgorsze dopiero przed nami – ostrzegają naukowcy.

Światowa Organizacja Zdrowia wymienia Polskę jako kraj o jednym z najwyższych wskaźników śmiertelności z powodu COVID-19 w Europie. Institute for Health Metrics and Glutation w Waszyngtonie, analizujący rozwój epidemii na świecie, ostrzega przed scenariuszem, w którym Polacy będą lekceważyć obostrzenia. Według amerykańskich naukowców w takim przypadku możemy mieć w czasie świąt nawet ponad 900 ofiar śmiertelnych koronawirusa dziennie!

To widzi pacjent chory na COVID-19. Wstrząsający film lekarza

– Należy się spodziewać, że spadek liczby zakażeń w Polsce nie będzie oznaczał spadku liczby zgonów w naszym kraju. Zgony są przesunięte w czasie w stosunku do dużej liczby zachorowań potwierdzanych testami genetycznymi. Oznacza to, że dla wielu rodzin okres przedświąteczny może być trudny, gdyż będzie umierało wielu Polaków. Należy z pokorą przyjąć, że liczba zgonów nie będzie w najbliższym czasie spadała. Wysoki ich poziom utrzyma się jeszcze przez co najmniej 2–3 tygodnie – podkreśla dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak zaleca, święta powinniśmy spędzić raczej na łączach telefonicznych i internetowych, niż podając sobie ręce przy składaniu bożonarodzeniowych życzeń. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE