Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Szumowski mówi o szklanej kuli i wypowiada WAŻNE zdanie [Express Biedrzyckiej]

2020-04-23 10:48
Express Biedrzyckiej - Łukasz Szumowski
Autor: Super Express

Gościem czwartkowego "Expressu Biedrzyckiej" był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef resortu zdrowia, który z racji sprawowanej funkcji, jest jednym z czołowych polityków walczących z koronawirusem, mówił o tym, jak teraz wygląda sytuacja w Polsce.

W czwartek w "Expressie Biedrzyckiej", który jest częścią programu "Super Raport" pojawił się długo wyczekiwany gość, czyli minister zdrowia Łukasz Szumowski. Rozmowa z szefem resortu zdrowia dotyczyła oczywiście  szalejącej w Polsce epidemii koronawirusa. Z najnowszych informacji wynika, że jest 177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło też kolejne 9 osób zakażonych.

Gość Kamili Biedrzyckiej, minister Szumowski zdał relację z codziennej odprawy zespołu zarządzania kryzysowego: - Cały czas opracowujemy zasady kiedy i w jaki sposób można oczekiwać od konkretnych jednostek, by medycy pracowali w jednym miejscu. Cały czas poprawiamy dostępność do testów, jak to usprawnić, udostępnić innym podmiotom. 

Zapytany o pytania od widzów Szumowski musiał odpowiedzieć na temat tego, co sądzi o tym, że wiele osób mówi o tym, iż polityk wygrał w nim z lekarzem: - Nie rozumiem do końca tego pytania, dałem rekomendację medyczną. Dane są takie, jakie są. Wybory tradycyjne: to data dwuletnia. (...) Moje zdanie jest proste, lepiej wybory korespondencyjne, niż tradycyjne

- To, co ja uważam o wyborach, czy na nie pójdę czy nie, to nie jest rekomendacja ministra zdrowia. Ja mogę powiedzieć o medycznej stronie - ocenił.

Szumowski został też zapytany o to, co mówił  wcześniej o maseczkach ochronnych: - Zaczynamy wchodzić w etap, gdy noszenie prewencyjne ma sens - odparł. Na pytanie o to, co oznacza, że "w szczerym polu" nie trzeba nosić maseczki, minister wyjaśnił, że chodzi tu o rolników pracujących w polu. 

- Analizujemy tę sytuację. Wiemy, że inne kraje będą uwalniały pracę w szkołach. Wiemy, że rodzice potrzebują możliwości opieki nad dziećmi, musi być pomoc dla rodziców, by ktoś się opiekował dziećmi, gdy wrócą do pracy. Minister został zapytany o to, kiedy dzieci wrócą do szkół jeszcze w tym roku szkolnym: - Staram się nie wróżyć ze szklanej kuli, ale myślę, że w ciągu tygodnia dwóch, będziemy mieli więcej danych.

SPRAWDŹ: Kiedy szkoły zostaną otwarte? Kiedy uczniowie wrócą do szkół? DECYZJA rządu już w piątek

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie "Super Express" KLIKNIJ 

Express Biedrzyckiej - Gość: Łukasz Szumowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE