Siostry Pawłowicz murem podzielone! U Morawieckiego też nie jest lekko. Tak polityka rozrywa więzy krwi

2021-10-12 13:10
Polityka dzieli polskie rodziny
Autor: AKPA, Adam Bolewski / AFI / FORUM Polityka dzieli polskie rodziny

Wiadomo, że przy rodzinnym stole lepiej nie rozmawiać o kościele i polityce. To tematy, które mogą rozjuszyć i od sprzeczki przejść w gigantyczną rodzinną kłótnie. Polityka mocno dzieli rodziny, nawet te znane. Wystarczy spojrzeć na premiera Morawieckiego i jego młodego siostrzeńca lub na siostry Pawłowicz.

Polityka jest jednym z tematów, których lepiej unikać przy rodzinnym stole. Historia zna przypadki, gdy od zwykłej wymiany zdań dochodziło do ogromnych awantur na tematy polityczne. Co więcej, są rodziny, w których różnice zdań na tematy polityczne są tak duże, że drogi krewnych rozchodzą się zupełnie! Dochodzi też do tego, że bliscy stają po dwóch stronach politycznej barykady. Wystarczy wspomnieć  o braciach Kurskich: Jarosławie i Jacku, którzy mają zupełnie inne poglądy. Jacek Kurski był kiedyś związany z PiS i dostał się do europarlementu z listy tej partii, a Jarosław Kurski jest od lat redaktorem "Gazety Wyborczej", która jest bardzo krytyczna wobec Prawa i Sprawiedliwości. Kolejne rodzeństwo, które ma inne poglądy to siostry Pawłowicz: Krystyna Pawłowicz i jej siostra Elżbieta Pawłowicz. Obie panie są zaangażowane w sprawy społeczno-polityczne. Krystyna Pawłowicz była posłanką PiS, a jej siostra mocno wspierała KOD (Komitet Obrony Demokracji) i jego założyciela Mateusza Kijowskiego. Podobnie jest w przypadku braci Ziemkiewiczów. Rafał Ziemkiewicz to prawicowy publicysta, a jego brat Paweł Ziemkiewicz, który brał udział w Paradzie Równości. Także w rodzinie premiera Mateusza Morawieckiego jest niemały rozdźwięk w poglądach. Siostrzeniec premiera, Franek Broda to młody aktywista, który bierze udział w manifestacjach i protestach przeciw władzy.

Zobaczcie rodziny, które podzieliła polityka w naszej galerii. DUŻO ZDJĘĆ! Polityka dzieli polskie rodziny

Sonda
Czy przy rodzinnym stole lepiej nie rozmawiać o polityce?
Zadyma BĄKIEWICZA. Tak ZAGŁUSZAŁ powstańców i Tuska | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE