Taki SONDAŻ spodoba się Kaczyńskiemu? W nim PiS MIAŻDŻY wszystkich

2015-12-18 12:29 Paula
Jarosław Kaczyński
Autor: Andrzej Lange Jarosław Kaczyński

Sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla "Super Expressu" zaskoczył wszystkich! Nikt nie spodziewał się, że któraś z partii może pokonać Prawo i Sprawiedliwość. A jednak! Liderem sondażu okazała się Nowoczesna. Po publikacji sondażu w Internecie pojawiły się głosy, że Ryszard Petru, stojący na czele Nowoczesnej, już dzień wcześniej mówił: - Kolejny sondaż wstrząśnie Kaczyńskim. Jednak wczoraj na jednym z portali pojawił się sondaż, w którym to PiS jest pierwszy i to z ogromną przewagą nad politycznymi konkurentami!

W sondażu IBRiS dla "Super Expressu" wyniki przedstawiały się tak: Nowoczesna 30,9 proc., PiS 27,3 proc., PO 14,4 proc., Kukiz'15 7,9 proc., PSL 5,6 proc., Zjednoczona Lewica 5,3 proc., KORWiN 3,9 proc., partia Razem 1,6 proc. Zaskakujące wyniki były komentowane w sieci. Pojawiły się teorie spiskowe. Na portalu wpolityce.pl zastanawiano się, dlaczego Ryszard Petru już dzień przed publikacją sondażu mówił do Moniki Olejnik, że: - Jeżeli PiS straci palmę pierwszeństwa w jakimkolwiek sondażu, sądzę, że doły partyjne się obudzą i powiedzą: Jarosławie, nie idź tą drogą, bo nasz wykoleisz.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Wczoraj późnym wieczorem portal wpolityce.pl opublikował również sensacyjny sondaż. W przeprowadzonym przez Grupę Medialną Pressmix sondażu wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Ale partia Kaczyńskigo nie uzyskała niewielkiej przewagi w sondażu, ale wprost rozgromiła przeciwników! PiS uzyskał aż 45 proc., drugie miejsce zajęła Nowoczesna z wynikiem jedynie 12 proc., a trzecie Platforma Obywatelska na równi z Kukiz'15 po 10 proc. poparcia. Zaskoczeniem sondażu jest też to, że wskazał on, iż do Sejmu mogłaby wejść partia Razem. Na ugrupowanie Adriana Zandberga głos oddałoby 6 proc. głosujących. Poza Sejmem znaleźliby się politycy: PSL 4 proc., KORWiN 3 proc., Zjednoczona Lewica  3 proc., Unia Polityki Realnej 3 proc. Natomiast - Nie wiem - odparło w sondażu 4 proc. badanych.

Zobacz: Sondaż: Petru pokonał Kaczyńskiego. Jest TEORIA SPISKOWA. Kto to wymyślił?

Najnowsze
KOMENTARZE