Wgniecione auto Ryszarda Terleckiego pod siedzibą PiS. O co chodzi?

2021-09-15 18:05
Terlecki przy siedzibie PiS
Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI, MAREK ZIELIŃSKI / SUPER EXPRESS Terlecki przy siedzibie PiS

Dziś w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyła się tajna narada. Przez Komitet Polityczny były poruszane tematy takie jak dalsze plany względem koalicji i jak informuje PAP, zamknięcie tematu polexitu. Ryszard Terlecki przybył na miejsce autem Skoda, co nie umknęło uwadze fotoreporterów. Poinformował on także o posiedzeniu kierownictwa PiS, czyli Prezydium Komitetu Politycznego.

- Naprzód będzie prezydium komitetu, tam zostanie też ustalony porządek obrad komitetu politycznego. Będziemy rozmawiać o kwestiach dotyczących koalicji i będzie też mowa oczywiście przy tej okazji o stanowiskach w rządzie - mówił Ryszard Terlecki. Według doniesień PAP temat polexitu w końcu miał być oficjalnie zakończony, a inicjatorem ucięcia tej kwestii był nikt inny, jak lider PiS Jarosław Kaczyński. - To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej - stwierdził Kaczyński. Dodatkowo odbywały się rozmowy, które także miały wykluczyć całkowitą rekonstrukcję w rządzie, z wyłączeniem nielicznych i drobnych zmian. Podczas rozmowy z koalicjantami Kaczyński zaznaczył: - Na pewno w interesie wszystkich jest to, żeby ta kadencja doszła do swojego konstytucyjnego zakończenia i żeby kolejne wybory - a dzisiaj już widać, że to wcale nie jest niemożliwe - zostały wygrane. Temu służy racjonalne ułożenie rządu, także z tym elementem merytorycznym - zaapelował. - Jakieś wyrywanie, wykorzystywanie tej sytuacji, która jest dzisiaj, jest skrajnie nieracjonalne. Może doprowadzić do bardzo niedobrych następstw, także i dla tych, którzy to będą robić. Wszyscy musimy się opanować, trzeba brać pod uwagę, kto ile ma i ile może - podsumował lider partii PiS.

Prof. Antoni Dudek: Polityka moralnie zniszczyła Terleckiego [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE